سیپراس هم حزبی های رادیکالترش را با برگزاری انتخابات زودهنگام تهدید کرد

سیپراس هم حزبی های رادیکالترش را با برگزاری انتخابات زودهنگام تهدید کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

الکسیس سیپراس، نخست وزیر چپگرای یونان، تهدید کرده است که اگر هم حزبی های رادیکالتر او به مخالفت خود با توافق دولت او با وام دهندگان اصرار ورزند،

آگهی

الکسیس سیپراس، نخست وزیر چپگرای یونان، تهدید کرده است که اگر هم حزبی های رادیکالتر او به مخالفت خود با توافق دولت او با وام دهندگان اصرار ورزند، مجبور به برگزاری انتخابات زودهنگام خواهد شد.

بیش از ۳۰ نفر از هم حزبی های آقای سیپراس در حزب سیریزا، توافق دولت یونان با وام دهندگان را برای دریافت سومین بسته نجات مالی، پشت کردن به وعده های انتخاباتی حزب خود می دانند.

آقای سیپراس با اذعان به این که باوری به توافق ندارد اما آن را تنها راه ماندن یونان در حوزه پولی یورو می داند، برخورد هم حزبی های تندروی خود با دریافت بسته نجات مالی جدید را سورئال (فراواقع گرایانه) می خواند.

همزمان، کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول، از وام دهندگان به یونان می خواهد تا از دریافت بخشی از طلب خود از آتن چشم پوشی کنند.

خانم لاگارد اساسی ترین محورهای برون رفت یونان از بحران مالی را در «اصلاحات ساختاری مالی، تأمین منابع مالی و تجدید ساختار بدهی» می بیند.

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی پیشین یونان هم همچنان توافق جدید آتن با وام دهندگان را محکوم به شکست و برنامه سری خود را که اخیراً آن را علنی کرده است تنها راه نجات یونان می داند.

آقای واروفاکیس می گوید تنها راه نجات یونان معرفی واحد پولی جدید و ایجاد یک نظام بانکی موازی و غیر رسمی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمانی یونان؛ میتسوتاکیس پیروزی حزبش را «زلزله سیاسی» خواند

انتخابات یونان؛ میتسوتاکیس و سیپراس برای آخرین بار نیروهای خود را بسیج می‌کنند

بلندپروازی‌های اقتصادی و منجلاب بازار املاک چین؛ نخست‌وزیر خواهان رشد پنج درصدی است