ادامه در گیری ها در یمن همزمان با ارسال کمک های بشردوستانه

ادامه در گیری ها در یمن همزمان با ارسال کمک های بشردوستانه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در گیری میان نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان با حوثی ها در یمن در مناطق شمالی این کشور تا ساعاتی پیش از رسیدن کمک های بشردوستانه ادامه داشت. نیروهای

آگهی

در گیری میان نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان با حوثی ها در یمن در مناطق شمالی این کشور تا ساعاتی پیش از رسیدن کمک های بشردوستانه ادامه داشت.

نیروهای ائتلاف منطقه ای به رهبری عربستان سعودی یکشنبه شب به منظور ارسال کمک های بشردوستانه به یمن برای مدت ۵ روز آتش بس اعلام کردند.

این درحالیست که عبدالمالک حوثی، رهبر شبه نظامیان حوثی در پیامی ضمن رد در خواست آتش بس اعلام کرد که به جنگ علیه نیروهای ائتلاف ادامه می دهند.

همزمان کمک هایی از سوی ملک سلمان، پادشاه عربستان نیز راهی یمن شد که حامل ۱۲ تن تجهیزات پزشکی، مواد غذایی و کمک های اولیه بوده است.

اعلام آتش بس به دنبال حملات سنگین هوایی نیروهای ائتلاف به استان تعز در مرکز یمن صورت گرفت که دستکم ۱۲۰ کشته برجای گذاشت و تعداد زیادی از آنها غیر نظامی بوده اند.

سازمان های امدادرسان بین المللی تخمین می زنند که بیش از ۸۰ درصد از جمعیت ۲۵ میلیون نفری یمن به کمک های انسانی نیاز دارند. درگیری های ۴ ماه اخیر در یمن مرگ دستکم ۱۷۰۰ غیرنظامی را در پی داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمانده آمریکایی: ذخایر موشک و پهپاد حوثی‌های یمن ته می‌کشد

واشنگتن‌پست از طرح تازه آمریکا برای مقابله با قاچاق ادعایی اسلحه از ایران به یمن پرده برداشت

حمله حوثی‌ها به یک کشتی با پرچم لیبریا؛ حملات آمریکا و بریتانیا در غرب یمن ۱۱ کشته بر جا گذاشت