درخواست آنکارا از ناتو برای پشتیبانی از حملات هوایی ترکیه

درخواست آنکارا از ناتو برای پشتیبانی از حملات هوایی ترکیه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حملات هوایی ترکیه به مناطق شمالی عراق و سوریه همچنان ادامه دارد. بمباران هایی که یکشنبه شب نیز ادامه داشت مواضع تندروهای وابسته به گره موسوم به «دولت

آگهی

حملات هوایی ترکیه به مناطق شمالی عراق و سوریه همچنان ادامه دارد.

بمباران هایی که یکشنبه شب نیز ادامه داشت مواضع تندروهای وابسته به گره موسوم به «دولت اسلامی» و همچنین مواضع شبه نظامیان عضو حزب کارگران کردستان، پ ک ک را هدف قرار داده بود.

تنش میان آنکارا و شبه نظامیان کرد و همچنین اسلامگرایان داعش از هفته گذشته و به دنبال وقوع حمله انتحاری در شهر سوروچ ترکیه که ۳۲ کشته بر جای گذاشت، شدت گرفت. آنکارا این حملات هوایی را اقدامی برای مبارزه با گروههای تروریستی می خواند.

وزیر خارجه ترکیه روز دوشنبه در این باره گفت: «هنگامیکه این عملیات را همزمان علیه داعش و پ ک ک در سوریه و عراق به اجرا گذاشتیم، شورای امنیت سازمان ملل و همچنین دبیر کل سازمان ملل متحد و اعضای آن را مطلع کردیم. با توجه به تهدیدات امنیتی و موضوع دشمن مشترک یعنی داعش، انتظار همبستگی و حمایت متحدانمان در ناتو را نیز داریم.»

ترکیه از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو درخواست کرده که یک جلسه اضطراری تشکیل دهد. این نشست با حضور اعضای ناتو روز سه شنبه برگزار خواهد شد. آنکارا امیدوار است در این جلسه بتواند عملیاتش را که مبارزه ای ضد تروریسم خوانده، برای اعضا توجیه کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستگری ۸۰۰ نفر در ترکیه به ظن ارتباط با داعش و پ کا کا

ادامه حملات هوایی ارتش ترکیه به مواضع داعش در سوریه و پ ک ک در عراق

حمله ترکیه به مواضع کردها در شمال سوریه ده‌ها کشته برجای گذاشت