Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یونان با نمایندگان تروئیکا برای دریافت کمک مالی جدید وارد مذاکره می شود

یونان با نمایندگان تروئیکا برای دریافت کمک مالی جدید وارد مذاکره می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان روز دوشنبه با اعضای حزبش، سیریزا تشکیل جلسه داد تا قبل از آغاز دور جدید مذاکرات با گروه تروئیکا در روز سه شنبه، هم

آگهی

آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان روز دوشنبه با اعضای حزبش، سیریزا تشکیل جلسه داد تا قبل از آغاز دور جدید مذاکرات با گروه تروئیکا در روز سه شنبه، هم حزبی هایش را با خود همراه سازد.

مخالفان سیاستهای او در حزب چپ گرای سیریزا پیش از این تهدید کرده بودند در صورت ادامه سیاستهای ریاضت اقتصادی از این حزب جدا خواهند شد، امری که باعث می شود دولت آقای سیپراس اکثریت خود را در پارلمان یونان از دست بدهد.

یانیس هانیوتیس، شهروند یونانی می گوید: «من یک بازرگان هستم و در حال ترک کشورم. مایلم ببینم وقتی هیچکس کار نکند دولت چگونه می تواند درآمد کسب کند.»

کوستاس، یک بازنشسته یونانی نیز می گوید: «سیپراس وارد جنگ شد. یک جنگ واقعی و بسیار جنگید. هیچکس مانند او نجنگید و نتیجه چه بود؟ هیچ. این شرم اور است اما نتیجه کار این بوده. هیچ.»

مذاکره کنندگان تروئیکا شامل نمایندگان بانک مرکزی اروپا، صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا بتدریج از جمعه گذشته وارد یونان شده اند تا گفتگو برای اعطای بسته جدید کمک مالی به یونان به ارزش ۸۵ میلیارد یورو را آغاز کنند.

لوکا کاتسلی، رئیس انجمن بانکهای یونان می گوید: «مشکل بدهی های خارجی یونان به مشکل بدهی های بخش خصوصی این کشور تبدیل شده آنهم درحالیکه بیشتر خانواده ها این توانایی را ندارند که مالیاتهایشان، هزینه استفاده از خدمات اجتماعی، بازپرداخت وامهای مسکن و از این قبیل را بپردازند. به همین دلیل من به عنوان یک اقتصاد دان فکر نمی کنم که ریاضت اقتصادی برنامه مناسبی برای یونان باشد.»

طلبکاران بین المللی اعلام کرده اند که منتظر خواهند ماند تا اصلاحات مدنظر آنها قبل از دریافت کمک مالی جدید، وارد قوانین یونان شود. اصلاحات مد نظر تروئیکا درحالی اجرا خواهد شد که اقتصاد یونان بیش از هر زمان دیگری آسیب پذیر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلندپروازی‌های اقتصادی و منجلاب بازار املاک چین؛ نخست‌وزیر خواهان رشد پنج درصدی است

توافق کابینه ائتلافی آلمان در دقیقه ۹۰؛ بن‌بست بودجه ۲۰۲۴ رفع شد

بحران بودجه در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا؛ وعده‌های صدراعظم آلمان در پارلمان به سخره گرفته شد