صدها هکتار از جنگلهای فرانسه و اسپانیا طعمه آتش شد

صدها هکتار از جنگلهای فرانسه و اسپانیا طعمه آتش شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به دنبال آتش سوزی گسترده ای که عصر دوشنبه در جنگل های اطراف فرژوس در جنوب شرق فرانسه آغاز شد، بیش از ده هزار نفر از ساکنان محلی تخلیه شده و در

آگهی

به دنبال آتش سوزی گسترده ای که عصر دوشنبه در جنگل های اطراف فرژوس در جنوب شرق فرانسه آغاز شد، بیش از ده هزار نفر از ساکنان محلی تخلیه شده و در سکونتگاههای موقت اسکان داده شدند.

تلاش آتش نشانها و نیروهای امداد برای فرونشاندن شعله های آتش در این منطقه همچنان ادامه دارد.

در عین حال، در جنوب غرب فرانسه اوضاع اندکی بهتر است و آتش نشانها توانسته اند شعله های آتش را در جنگلهای اطراف بوردو مهار کنند. در این آتش سوزی که عصر جمعه آغاز شد و دامنه آن به سرعت گسترش یافت حدود ۶۰۰ هکتار از جنگلهای منطقه سوخت و ۵۰۰ نفر از ساکنان پسک در بیست کیلومتری بوردو تخلیه شدند.

کاهش سرعت باد و باران یکشنبه شب، که با پایین آمدن دمای هوا همراه بود، کار آتش نشانهای این منطقه را برای مهار آتش آسانتر کرد.

همزمان، در اسپانیا شعله های آتشی که جنگلهای کاتالونیا و گالیسیا را فراگرفته همچنان زبانه می کشد. دست کم ۱۲۰۰ هکتار از این جنگلها طعمه آتش شده است.

آتش سوزی در این منطقه عصر یکشنبه آغاز شده و در پی آن بیش از هشتصد نفر از ساکنان محلی تخلیه شده اند. با تلاش آتش نشانها از زمین و هوا، گسترش شعله های آتش متوقف شده اما به گفته مقام های محلی آتش سوزی هنوز مهار نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردی که با تهدید به انفجار انتحاری وارد کنسولگری ایران در پاریس شده بود، خود را تسلیم پلیس کرد

حمله با چاقو به دو دختربچه در استراسبورگ فرانسه؛ مهاجم بازداشت شد

آتش‌سوزی در دانمارک؛ ساختمان قدیمی بورس کپنهاگ در میان شعله‌ها سوخت