اعتراضها به ساحل انحصاری پادشاه سعودی در فرانسه شدت یافت

اعتراضها به ساحل انحصاری پادشاه سعودی در فرانسه شدت یافت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با بسته شدن بخشی از سواحل جنوبی فرانسه به روی عموم شهروندان، اعتراضها به انحصاری کردن این سواحل برای پادشاه عربستان سعودی و همراهانش شدت یافته است

آگهی

با بسته شدن بخشی از سواحل جنوبی فرانسه به روی عموم شهروندان، اعتراضها به انحصاری کردن این سواحل برای پادشاه عربستان سعودی و همراهانش شدت یافته است.

با وجود منع قانونی، از روز شنبه چند کیلومتر از ساحل «والوری» از دسترس عموم مردم خارج شد تا پادشاه عربستان و همراهانی که بیش از هفتصد تن تخمین زده می شوند، این ساحل آفتابی و نزدیک به شهر کن را در اختیار بگیرند و تعطیلات تابستانی خود را بدون عبور و مرور شهروندان عادی در این ناحیه آغاز کنند. اکنون ساکنان منطقه به شکل رسمی خواهان بازگشایی این ساحل شده اند.

یکی از فعالان سیاسی بومی که در تهیه یک درخواست عمومی برای بازگشایی ساحل نقش دارد، می گوید: «ما شاهد یک بسیج عمومی و بزرگ از سمت مردم هستیم که نشان می دهد این صرفا یک مشکل ساده بومی نیست. این دریافتی عمیق از برابری شهروندان مقابل قانون و احترام به آن است و فراتر از مشکلهایی است که صرفا مربوط به این منطقه از ساحل است.»

تاکنون بیش از یکصد و بیست هزار شهروند متنی را که خواستار بازگشایی ساحل است، امضاء کرده اند.

قریب به ۶۰۰ اتاق در هتلهای منطقه برای پادشاه سعودی و همراهانش اجاره شده و اقامت تابستانی آنها سبب افزایش رونق اقتصادی در این نواحی خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردی که با تهدید به انفجار انتحاری وارد کنسولگری ایران در پاریس شده بود، خود را تسلیم پلیس کرد

حمله با چاقو به دو دختربچه در استراسبورگ فرانسه؛ مهاجم بازداشت شد

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان