Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اعتراضات در ترکیه و عراق به اقدامات دولت آنکارا

اعتراضات در ترکیه و عراق به اقدامات دولت آنکارا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در اعتراض به حمله مرگبار نیروهای داعش در شهر سوروچ ترکیه و همچنین سیاستهای آنکارا در قبال مردم کرد، روز شنبه تجمعات اعتراض آمیز متعددی در دو کشور

آگهی

در اعتراض به حمله مرگبار نیروهای داعش در شهر سوروچ ترکیه و همچنین سیاستهای آنکارا در قبال مردم کرد، روز شنبه تجمعات اعتراض آمیز متعددی در دو کشور ترکیه و عراق برگزار شد.

در آنکارا، صدها نفر در اعتراض به حمله انتحاری روز دوشنبه نیروهای داعش در شهر سوروچ که منجر به مرگ ۳۲ نفر شد و همچنین اقدامات دولت ترکیه در حمایت از فعالیتهای داعش به خیابانها آمدند. پلیس برای متفرق کردن معترضان از اسپری فلفل و ماشین آب پاش استفاده کرد.

در شهر سلیمانیه در شمال عراق نیز تجمعات اعتراضی علیه حملات هوایی ترکیه به مواضع حزب کارگران کردستان، پ ک ک در شمال عراق برگزار شد.

در دویست کیلومتری شهر اربیل کردستان عراق نیز گروهی از معترضان که با سردادن شعارهایی ضد دولت ترکیه در حال حرکت به سمت کنسولگری این کشور بودند، توسط پلیس ضد شورش متوقف شدند.

تارا حسین، از سازمان دهندگان تجمع اربیل می گوید: «ما تنها می خواهیم مقابل کنسولگری ترکیه برویم تا پیاممان را برسانیم اما متاسفانه درحالیکه کشتار فرزندانمان و حملات به سرزمینهایمان ادامه دارد و مردممان قتل عام می شوند، آنها به ما اجازه نمی دهند تا حرف بزنیم و پیاممان را اعلام کنیم. این مردم پس از ساعتها پیاده روی به اینجا رسیده اند اما اکنون اجازه نمی دهند تا مقابل کنسولگری برویم و پیاممان را به عنوان مردم کردستان جنوبی اعلام کنیم.»

حزب پ ک ک روز شنبه اعلام کرد حملات هوایی ترکیه، به آتش بسی که از سال ۲۰۱۳ میلادی میان دو طرف برقرار شده بود، پایان داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزاران شهروند در پاریس به حملات ترکیه علیه حزب کارگران کردستان اعتراض کردند

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟

ناآرامی‌های گرجستان؛ جایی که «نسل زد» جلودار اعتراضات علیه لایحه جنجالی دولت است