Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هزاران شهروند در پاریس به حملات ترکیه علیه حزب کارگران کردستان اعتراض کردند

هزاران شهروند در پاریس به حملات ترکیه علیه حزب کارگران کردستان اعتراض کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز شنبه هزاران تن از تظاهرکنندگان در خیابان های پاریس به حملات هوایی ترکیه که در اردوگاههای متعلق به حزب کارگران کردستان در شمال عراق انجام شد،

آگهی

روز شنبه هزاران تن از تظاهرکنندگان در خیابان های پاریس به حملات هوایی ترکیه که در اردوگاههای متعلق به حزب کارگران کردستان در شمال عراق انجام شد، اعتراض کردند. این حملات، همزمان با بمباران مواضع گروه داعش توسط دولت ترکیه روی داد و بسیاری از معترضان در پاریس تصاویری از قربانیان انفجار هفته گذشته در شهر سوروچ ترکیه را در دست داشتند.

صالح مصطفی یک شهروند معترض ترکیه ای فرانسوی حاضر در این تجمع می گوید: «دولت ترکیه یک بازی دوگانه را انجام می دهد. آنها می خواهند به جامعه جهانی بقبولانند که در حال مبارزه با داعش هستند، اما هدفشان بمباران کردها و ضربه زدن به آنهاست.»

لیون ادارت سایین یک شهروند دوملیتی دیگر هم که در این تجمع حضور دارد، می گوید: «ما دیدیم که دولت۶۰۰ تن را دستگیر کرده است اما واقعیت این است که در بین آنها شاید فقط ۱۰۰ عضو داعش وجود داشتند، بقیه همگی کرد بودند.»

پس از پاریس، شهرهای مارسی و نانت هم روز شنبه شاهد چنین راهپیمایی های اعتراض آمیزی بودند و روز یکشنبه نیز اعتراضها در شهر تولوز فرانسه ادامه خواهد یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چهار سرباز ترکیه در حمله پ‌کاکا کشته شدند

تحصن حامیان فلسطین در دانشگاه علوم سیاسی پاریس؛ دانشجویان: فراخوان پلیس فرانسه عبور از خط قرمز است

عفو بین‌الملل «تداوم فرسایش» حقوق بشر در فرانسه در سال ۲۰۲۳ را محکوم کرد