Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خواسته اوباما از کنیا: مبارزه با تروریسم، احترام به حقوق زنان و همجنسگرایان

خواسته اوباما از کنیا: مبارزه با تروریسم، احترام به حقوق زنان و همجنسگرایان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در آخرین روز سفر به کنیا، در سخنرانی اش تجربیاتی از زندگی شخصی را با حرفه سیاسی اش در هم آمیخت و در

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در آخرین روز سفر به کنیا، در سخنرانی اش تجربیاتی از زندگی شخصی را با حرفه سیاسی اش در هم آمیخت و در کنار اشاره به این موضوع که هیچ محدودیتی برای رسیدن به آنچه می خواهید وجود ندارد، گفت که آمریکا در کنار کنیا با تروریسم مبارزه خواهد کرد.

آقای اوباما گفت: «باید با تروریستها و کسانی که در تلاشند تا هرج و مرج بوجود آورند با نیروی زور مقابله شود. باید با آنها از طریق یک تعهد قوی برای حمایت از قانون و احترام به حقوق بشر مقابله شود. در مقابل، باید با مردم صلح جویی که از قوانین تبعیت می کنند، به شیوه ای منصفانه و عادلانه برخورد کرد.»

او در سخنرانی اش از مقامات کنیا خواست حقوق همجنسگرایان را در این کشور محترم بشمارند. همچنین ضمن درخواست برای مبارزه با فساد گستردۀ موجود در این کشور و پایان دادن به قبیله گرایی، تاکید کرد که باید نگاه به زنان به عنوان شهروند درجه دوم نیز در کنیا تغییر کند.

میزبان این سخنرانی که در یک مجموعه ورزشی در حومه نایروبی برگزار می شد اوما اوباما(Auma Obama)، خواهر ناتنی باراک اوباما بود. خانم اوباما بنیانگذار موسسه ای است که به حمایت از کودکان محروم در آفریقا می پردازد. او فارغ التحصیل رشته جامعه شناسی در آلمان است و پس از سالها کار و کسب تجربه در آلمان و بریتانیا به کنیا بازگشته است.

واکنش ها به سخنان آقای اوباما در این کشور متفاوت بود. یکی از ساکنان نایروبی می گوید: «فکر می کنم که این شیوه ای دموکراتیک است. اینکه رئیس جمهور ما اوهورو کنیاتا از خواسته های مردم کنیا تبعیت کند و اوباما نیز تابع خواسته های آمریکاییها باشد. این دو فرهنگ، متفاوتند. این یک مشکل فرهنگی است و ربطی به قانون ندارد.»

آقای اوباما پس از ترک کنیا رهسپار اتیوپی شد. منتقدان می گویند سفر او به کشورهای آفریقایی بسیار دیر انجام شده زیرا برای آقای اوباما همواره روابط با کشورهای آسیایی و همچنین منطقه خاورمیانه اهمیت بیشتری دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انصراف از رقابت با ترامپ؛ آیا اوباما بایدن را متقاعد می‌کند؟

تاوان برده‌داری و استعمار؛ کشورهای بهره‌کش چگونه باید به قربانیان غرامت بپردازند؟

کاخ ساخته شده از خون انسان به عنوان محل قربانیان آئین «وودو» تایید شد