سرعت: دومین پیروزی فصل سباستین فتل

سرعت: دومین پیروزی فصل سباستین فتل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فتل با برتری کامل در مجارستان پیروز شد سباستین فتل، راننده آلمانی تیم فراری با برتری کامل فاتح مسابقات فرمول یک جایزه بزرگ مجارستان شد. این راننده ۲۸

آگهی

فتل با برتری کامل در مجارستان پیروز شد

سباستین فتل، راننده آلمانی تیم فراری با برتری کامل فاتح مسابقات فرمول یک جایزه بزرگ مجارستان شد. این راننده ۲۸ ساله، استارت فوق العاده ای داشت و توانست در همان ابتدا ۲ رقیب اصلی اش، یعنی لوئیز همیلتون و نیکو روزبرگ، رانندگان مرسدس را پشت سر بگذارد.

در ادامه او به برتری خود ادامه داد تا دومین پیروزی فصل و چهل و یکمین پیروزی دوران ورزشی اش در رقابت های فرمول یک را جشن بگیرد. همیلتون، صدرنشین جدول کلی رقابت ها به جایگاه ششم قناعت کرد و روزبرگ هم هشتم شد. فتل با پیروزی در مجارستان فاصله اش با همیلتون را به ۴۲ امتیاز رساند.

وقوع حادثه ای ناگوار و نادر برای فیلیپه ماسا

در مسابقات فرمول یک هموار خطر در کمین رانندگان است. اگر حتی راننده با احتیاط کامل هم حرکت کند، امکان دارد یک فنر یک کیلو گرمی که در هوا معلق است مستقیم به سمت راننده بیاید و با سر او برخورد کند.

دقیقا این اتفاق در سال ۲۰۰۹ میلادی در جریان رقابت های تعیین خط مسابقات جایزه بزرگ مجارستان برای فیلیپه ماسا، راننده آن زمان تیم فراری روی داد.

او پس از این حادثه به اغما فرو رفت و رقابت های آن فصل را نیمه تمام رها کرد. این راننده برزیلی پس از طی دوران نقاهت بار دیگر در سال ۲۰۱۰ میلادی پشت فرمان نشست و در مسابقات فرمول یک شرکت کرد.

دوئل پیکه با تجربه و سنای جوان

بیست و نه سال پیش در مسابقات فرمول یک جایزه بزرگ مجارستان بیش از ۲۰۰ هزار عاشق سرعت از نزدیک شاهد رقابت پایاپای آیرتون سنا و نیلسون پیکه، رانندگان برزیلی بودند.

سنا با لوتوس مشکی خود آمده بود تا پیکه با تجربه را شکست دهد. می توان این دوئل را نبردی میان جوانی جویای نام و راننده ای با تجربه نامید.

این ۲ نفر در طول مسابقه بارها از هم سبقت گرفتند، ولی در نهایت تجربه پیکه بر جوانی سنا چیره گشت. او ۸ ثانیه زودتر از سنا از خط پایان گذشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ نخستین مدال طلا به نام کرواسی در آوردگاه جهانی بوداپست ثبت شد

جودو؛ ستاره فرانسوی جودوی زنان پنجمین مدال جهانی را در بوداپست به گردن انداخت

جودو؛ ژاپن و روسیه مسابقات قهرمانی جهان در بوداپست را با کسب مدال طلا آغاز کردند