Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حمایت رهبران احزاب یونان از سپیراس و احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام

حمایت رهبران احزاب یونان از سپیراس و احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران احزاب سیاسی یونان در مهمانی ناهاری که رئیس جمهوری این کشور ترتیب داده بود شرکت کردند. این مهمانی به مناسبت چهل و یکمین سالگرد بازگشت دموکراسی

آگهی

رهبران احزاب سیاسی یونان در مهمانی ناهاری که رئیس جمهوری این کشور ترتیب داده بود شرکت کردند. این مهمانی به مناسبت چهل و یکمین سالگرد بازگشت دموکراسی به یونان برگزار می شد، و رهبر حزب راست افراطی «فجر طلایی» به آن دعوت نشده بود.

در جریان این مراسم، الکسیس سپیراس، نخست وزیر و رهبر حزب حاکم «سیریزا»، و رهبران دیگر احزاب یونان در مورد وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور و به ویژه بسته سوم کمک مالی وام دهندگان بین المللی بحث و تبادل نظر کردند.

استاوروس تئودوراکیس، رهبر حزب چپ میانه «پوتامی»، در این باره گفت: «ما پاسخ هایی از نخست وزیر گرفتیم، مبنی بر این که او تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات ماه های اخیر خواهد کرد، تا مردم یونان احساس امنیت بیشتری پیدا کنند.»

فوفی خنیماتا، رهبر حزب سوسیال دموکرات «پاسوک»، هم با تأکید بر ضرورت همگرایی احزاب سیاسی، گفت: «دیگر وقتی برای دروغ گفتن نمانده، حالا وقت گرفتن تصمیم های دشوار است. راهی جز این نمانده که با تفاهم و همکاری، موجودیت یونان در اتحادیه اروپا را تضمین کنیم.»

با این حال، استاماتیس جیانیسیس، خبرنگار یورونیوز در آتن، می گوید: «به رغم حمایت احزاب مخالف از حزب حاکم در پارلمان، الکسیس سیپراس و دولت او هنوز با مشکلات جدی مواجه اند. برخی از نمایندگان حزب حاکم سیریزا در مجلس به موافقت یونان با شرایط وام دهندگان برای دریافت کمک مالی جدید رأی منفی داده اند. با توجه به اکثریت شکننده ای که دولت در مجلس دارد، بسیاری بر این باور اند که نخست وزیر یونان در فکر برگزاری انتخابات عمومی زودهنگام در اوایل پاییز امسال است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آندره ساپیر: اروپا و یونان باید به یک توافق منصفانه دست یابند

اعطای وام انتقالی به یونان

به دیون یونان تخفیف داده نمی شود