جان کری: تصور توافق بهتر و تسلیم کامل ایران خیال خام است

جان کری: تصور توافق بهتر و تسلیم کامل ایران خیال خام است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جان کری، وزير امور خارجه آمریکا، در جلسۀ روز پنجشنبه کمیتۀ روابط خارجی سنای آمریکا به نمایندگانی که با سخنان تند و شدیدشان منتقد توافق هسته ای با

آگهی

جان کری، وزير امور خارجه آمریکا، در جلسۀ روز پنجشنبه کمیتۀ روابط خارجی سنای آمریکا به نمایندگانی که با سخنان تند و شدیدشان منتقد توافق هسته ای با ایران بودند، تاخت.

جان کری در این جلسه در دفاع از توافق هسته ای با ایران در برابر انتقاداتی همچون ‘دولت آمریکا «فریب خورده» است’ گفت تصور هرگونه توافق بهتری با ایران و تسلیم کامل ایران «خیال خام» است و با «بمباران نمی توان دانش هسته ای ایران را نابود کرد». وی همچنین گفت ایران در آغاز مذاکرات برای ساخت ۱۰ تا ۱۲ بمب اتمی مواد کافی داشته است.

آقای کری را در این جلسه ارنست مونيز وزير انرژی و جک لو وزير خزانه داری دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا همراهی می کردند.

دولت حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز که در تهران از توافق هسته ای دفاع می کند، مخالفان خود را دارد. فرمانده کل سپاه پاسداران ایران گفته است قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد توافق هسته ای را نمی پذیریم و رهبر ایران به رغم تشکر از تیم مذاکره کننده نظر قطعی خود را اعلام نکرده است.

به باور بسیاری از تحلیلگران، به خاطر خواست اکثر مردم و مقامات ایرانی برای برداشته شدن تحریم ها، احتمال این که تهران توافق هسته ای دولت آقای روحانی با آمریکا و قدرتهای جهانی را رد کند، ضعیف است.

آقای کری در حالی در جلسۀ روز پنجشنبه کمیتۀ روابط خارجی سنای آمریکا حاضر شده بود که ساعاتی پیش از آن چند هزار نفر در نیویورک طی تظاهراتی از کنگره می خواستند تا توافق هسته ای دولت آمریکا با ایران را رد کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح آمریکا برای گسیل گروه ضربت به دریای سرخ؛ سالیوان: مسئول نهایی حمله به کشتی‌ها ایران است

دایناسورها احتمالا مقصر «عمر کوتاه» انسان‌ها هستند

آژانس‌های فدرال آمریکا از نفوذ هکرهای وابسته به سپاه خبر دادند