Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برداشته شدن موانعِ اعتراضی در برخی از بزرگراه های فرانسه

برداشته شدن موانعِ اعتراضی در برخی از بزرگراه های فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که طرح اضطراری پیشنهادی از سوی دولت فرانسه همچنان نتوانسته کشاورزان و دامداران معترض را نسبت به تحقق خواسته هایشان راضی کند، با اینحال آنها

آگهی

در حالی که طرح اضطراری پیشنهادی از سوی دولت فرانسه همچنان نتوانسته کشاورزان و دامداران معترض را نسبت به تحقق خواسته هایشان راضی کند، با اینحال آنها روز پنجشنبه تصمیم گرفتند به طور موقت موانع موجود در برخی از بزرگراه ها از جمله راه های ارتباطی اطراف لیون را بردارند.

دومینیک دسپرا مسئول اتحادیه کشاورزان استان رونِ فرانسه به خبرنگار یورونیوز گفت: «هدف نهایی ما به واقع نشان دادن سر سختی نیست. این روش فقط برای دستیابی به خواسته ها اتخاذ شده است. فکر میکنم دولت اکنون به خوبی، اما خیلی دیر متوجه این مسئله شده است. زیرا ما دو سه ماه پیش هشدار داده بودیم که صنعت کشاورزی در حال افتادن به ورطه ای است که پیش از آن شاهدش نبوده ایم.»

دولت فرانسه که از ابتدای هفته جاری با جنبش اعتراضی کم سابقه کشاورزان و دامداران مواجه شده است روز چهارشنبه با اعلام اختصاص یک طرح اضطراریِ ششصد میلیون یورویی، درصدد کاهش بخشی از نگرانی های موجود در این دو بخش برآمد.

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه روز پنجشنبه در جریان دیدار با تعدادی از نمایندگان سازمان های کشاورزی در دیژون خواستار توجه بیشتر توزیع کنندگان، سلاخان و فعالان عرصه فروش محصولات دامی و لبنی به خواسته های تولید کنندگان شد.

مانوئل والس نخست وزیر فرانسه نیز با ابراز خرسندی از برداشته شدن موانع در برخی از مناطق، در باره طرح پیشنهادی دولت گفت: « این طرح به خوبی مورد قضاوت قرار نگرفته است. طرح موجود یک طرح اضطراری است که همه از آن استقبال کرده اند. در کنار آن مسلما طرح های کوتاه و دراز مدت نیز وجود دارد. ما همچنین خود را برای بررسی دقیق تر این مسئله در سطوح ملی و بین المللی آماده کرده ایم.»

پرورش دهندگان دام خواهان رعایت توافقنامه هفده ژوئن هستند که توزیع کنندگان و فعالان عرصه فروش گوشت را ملزم به بالا بردن قیمت ها می کند. آنها مصمم اند تا تحقق این خواسته به مبارزه خود ادامه دهند.

در گزارش لورانس الکساندرویچ خبرنگار یورونیوز از لیون آمده است: «کشاورزان و دامداران معترض، موانع موجود در بزرگراه های اطراف لیون را برداشتند اما همچنان ناراضی هستند. آنها خواهان بازنگری در سیستم توزیع و فروشندگان و نهایتا بالارفتن بهای محصولات خود هستند. معترضین گفته اند اگر حرفشان شنیده نشود روزها و یا هفته های آینده به جنبش خود ادامه خواهند داد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند

زنانه‌ترین ارتش‌های جهان کدامند؟

هشدار یک پزشک فرانسوی درباره تاثیر مصرف زیاد بادام روی افزایش وزن