گردشگران در یونان به کمک مهاجران گریخته از جنگ می آیند

گردشگران در یونان به کمک مهاجران گریخته از جنگ می آیند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این روزها گردشگرانی که به جزیره لسبوس یونان می آیند عموما دست خالی نیستند. آنها در قالب طرحی برای کمک به پناهجویان، بسته هایی حاوی لباسهای اضافی، کفش

آگهی

این روزها گردشگرانی که به جزیره لسبوس یونان می آیند عموما دست خالی نیستند. آنها در قالب طرحی برای کمک به پناهجویان، بسته هایی حاوی لباسهای اضافی، کفش و پتو نیز به همراه دارند تا آنها را به پناهندگانی بدهند که از جنگ و فقر فرار کرده و به این جزیره آمده اند.

آن و دوستش از این گردشگرانند. آن می گوید: «اینها کفش و لباس و کلاه و روسری هستند برای پناهندگانی که با قایق به اینجا می آیند.»

این دو گردشگر دانمارکی با آژانس مسافرتی سفر کرده اند اعلام کرده بود گردشگران می توانند تا بیست کیلوگرم بار اضافی رایگان برای حمل اثاثیه مورد نیاز پناهجویان داشته باشند. آنها این لباسها را به کمک دوستان و خانواده هایشان جمع آوری کرده اند.

مجریان این طرح از شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک و توییتر نیز برای یافتن داوطلبان بیشتر در سراسر جهان استفاده می کنند و حتی آژانسهای مسافرتی هم به کمک آنها آمده اند.

یوناس مدسن، راهنمای سفر یک آژانس مسافرتی می گوید: «اگر ما امروز خودرویی بزرگتر از این نیز داشتیم باز هم باید دو بار این مسیر را طی می کردیم تا بتوانیم تمام اجناسی را که برایمان رسیده منتقل کنیم. شگفت انگیز است که این همه کالا به دستمان رسیده است.»

موج ورود مهاجر به این جزیره یونانی همچنان ادامه دارد و اسکان تعداد بیشمار آنها خارج از توان مقامات محلی است. در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ پناهجو در این جزیره در انتظارند تا مشخصاتشان توسط مقامات ثبت شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران اقتصادی و بحران مسافرت در یونان

علاقمندی گردشگران آلمانی برای سفر به یونان

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد