Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

انتخابات ریاست جمهوری در بروندی در سایه تحریم مخالفان و ادامه خشونتها

انتخابات ریاست جمهوری در بروندی در سایه تحریم مخالفان و ادامه خشونتها
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات ریاست جمهوری در بروندی، روز سه شنبه در حالی برگزار شد که مخالفان آن را تحریم کرده اند و تنشهای موجود کم نشده است. خشونت و درگیری میان پلیس و

آگهی

انتخابات ریاست جمهوری در بروندی، روز سه شنبه در حالی برگزار شد که مخالفان آن را تحریم کرده اند و تنشهای موجود کم نشده است.

خشونت و درگیری میان پلیس و مخالفان در ادامه اعتراضات گسترده به نامزدی پی یر انکورونزیزا، رئیس جمهوری کنونی روی می دهد. شب گذشته و در آستانه بازگشایی شعبه های اخذ رای، صدای چند انفجار و تیراندازی در بسیاری از محله های بوجومبورا، پایتخت شنیده شد. دست کم یک پلیس و یک غیرنظامی در جریان این درگیری ها کشته شده اند.

ادامه خشونت ها در این کشور آفریقایی بسیاری از مردم را نگران بروز دوباره جنگ داخلی کرده است. پیش بینی می شود نزدیک به ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از واجدان شرایط پای صندوق های رای بروند.

یکی از رای دهندگان که خواهان ثبات و امنیت در کشورش است گفت: «مسلما من به کسی رای می دهم که بتواند امنیت و ثبات را در کشور برقرار کند و همه گروهها را تحت حمایت قرار دهد و امنیتشان تضمین کند.»

پس از اعلام نامزدی مجدد انکورونزیزا برای انتخابات ریاست جمهوری در آوریل گذشته، این کشور با بحران سیاسی تازه ای روبرو شد. مخالفان انتخابات اخیر را موجب عمیق تر شدن بن بست سیاسی کشور دانسته و از رای دهندگان خواسته اند آن را تحریم کنند.

ساعاتی قبل از آغاز به کار مراکز اخذ رای، بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد از مقامات بروندی خواست تا هر آنچه در توان دارند را برای تضمین امنیت و آرامش انتخابات به کار بندند.

دولت بروندی در اواسط ماه مه گذشته تلاش برای یک کودتای نظامی را خنثی کرد و یک ماه پس از آن نیز اعتراضات خیابانی را بشدت سرکوب کرد. با این حال خشونت ها همچنان در این کشور ادامه دارد و فضای موجود بشدت متشنج است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت بروندی مصمم به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

شش نامزد مورد تائید نظام برای انتخابات ریاست جمهوری؛ لاریجانی و احمدی‌نژاد بار دیگر رد صلاحیت شدند

انتخابات ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با عباس عبدی و محمد مهاجری؛ چه کسی جانشین رئیسی می‌شود؟