Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بازگشایی بانکها همزمان با افزایش مالیات بر ارزش افزوده در یونان

بازگشایی بانکها همزمان با افزایش مالیات بر ارزش افزوده در یونان
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بانکهای یونان روز دوشنبه بعد از سه هفته تعطیلی بار دیگر درهای خود را به روی مشتریان می گشایند. قرار است همزمان با بازگشایی بانکها، محدودیتهای دریافت

آگهی

بانکهای یونان روز دوشنبه بعد از سه هفته تعطیلی بار دیگر درهای خود را به روی مشتریان می گشایند. قرار است همزمان با بازگشایی بانکها، محدودیتهای دریافت پول نقد از دستگاههای خودپرداز نیز برداشته شود. شهروندان یونانی در مدت تعطیلی بانکها اجازه داشتند که فقط تا سقف ۶۰ یورو در روز از خودپردازها دریافت کنند.

تحول مهم دیگری که از روز دوشنبه در اقتصاد یونان رخ خواهد داد، افزایش مالیات بر ارزش افزودۀ کالا و خدمات است که یکی از شروط وام دهندگان خارجی برای ارائه بسته جدید کمک مالی به شمار می رود. به این ترتیب نرخ مالیات بر ارزش افزوده در یونان نسبت به گذشته افزایش چشمگیری خواهد داشت و از ۱۳ درصد به حدود ۲۳ درصد خواهد رسید.

بیشترین افزایش مالیات بر ارزش افزوده مربوط به کالاهایی همچون شکر و خدماتی مثل تاکسی و خدمات کفن و دفن خواهد بود.

یک یونانی می گوید: «هر تصمیمی که درباره یونان گرفته شده، عملی خواهد شد. تدابیر جدید فایده ای ندارد. هیچ چیزی نسبت به پنج سال گذشته عوض نمی شود. اما این تدابیر به نظرم ضروری هستند.»

شهروند دیگری می گوید: «همه کسانی که به دولت وابسته اند کار را بدتر می کنند. اگر کسی بیاید که فکر تازه ای داشته باشد بهتر است.»

کلیساهای یونان نیز که تاکنون از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف بوده اند، قرار است از این پس این مالیات را به دولت بپردازند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چراغ سبز آلمان به یونان: احتمال کاهش نرخ بهره بدهی ها در آینده

بلندپروازی‌های اقتصادی و منجلاب بازار املاک چین؛ نخست‌وزیر خواهان رشد پنج درصدی است

توافق کابینه ائتلافی آلمان در دقیقه ۹۰؛ بن‌بست بودجه ۲۰۲۴ رفع شد