چراغ سبز آلمان به یونان: احتمال کاهش نرخ بهره بدهی ها در آینده

چراغ سبز آلمان به یونان: احتمال کاهش نرخ بهره بدهی ها در آینده
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنگونه که از سخنان روز یکشنبه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در گفتگو با یکی از شبکه های تلویزیونی این کشور بر می آید، احتمال دارد آلمان با کاهش نرخ بهره

آگهی

آنگونه که از سخنان روز یکشنبه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در گفتگو با یکی از شبکه های تلویزیونی این کشور بر می آید، احتمال دارد آلمان با کاهش نرخ بهره بدهی های یونان تحت شرایطی خاص موافقت کند.

خانم مرکل در گفتگو با شبکه تلویزیونی «ای آر دی» آلمان گفت: «یونان پیش از این کمکهایی را دریافت کرده است و طلبکاران خصوصی داوطلبانه اجازه کاهش بدهی ها را داده اند. ما نیز وامها را تمدید کرده و نرخ بهره را کاهش دادیم. می توان چنین اقداماتی را دوباره به اجرا گذاشت. پس از آنکه برنامه از پیش طراحی شده با موفقیت اجرا شد، دوباره درباره این موضوع بحث خواهیم کرد.»

همزمان با این سخنان، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه که هفته های اخیر تمام تلاشش را برای جلوگیری از خروج یونان از منطقه یورو به کار برد، در مقاله ای همچون ژاک دولور، رئیس پیشین کمیسیون اروپا از ضرورت وجود یک «دولت» و یک «پارلمان» برای منطقه یورو سخن گفت.

آقای اولاند در این مقاله که در نشریه فرانسوی لوژورنال دو دیمانش به چاپ رسید، نوشت: «پیشنهاد می کنم که ایده ژاک دلور را درباره “دولت” منطقه یورو به اجرا بگذاریم و بودجه مشخصی را تعیین کنیم و “پارلمانی” داشته باشیم که کنترل دموکراتیک آن را تضمین کند.»

آلمان تاکنون به این پیشنهاد واکنشی نشان نداده است. بحران یونان هنوز حل و فصل نشده است و خانم مرکل تنها تاکید کرده است که در حال حاضر موضوع خروج یونان از اتحادیه اروپا مطرح نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشایی بانکها همزمان با افزایش مالیات بر ارزش افزوده در یونان

بلندپروازی‌های اقتصادی و منجلاب بازار املاک چین؛ نخست‌وزیر خواهان رشد پنج درصدی است

توافق کابینه ائتلافی آلمان در دقیقه ۹۰؛ بن‌بست بودجه ۲۰۲۴ رفع شد