Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

یک ماه افطار مجانی برای کارگرانِ دبی به همت مهاجران

یک ماه افطار مجانی برای کارگرانِ دبی به همت مهاجران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هر سال در طول ماه رمضان، تعدادی از کارگران ساختمانی، پس از یک روز کاری طولانی می توانند افطار را مهمان افراد خیری باشند که از کشورهای دیگر (برای کار

آگهی

هر سال در طول ماه رمضان، تعدادی از کارگران ساختمانی، پس از یک روز کاری طولانی می توانند افطار را مهمان افراد خیری باشند که از کشورهای دیگر (برای کار و زندگی) به دوبی مهاجرت کرده اند.

این عمل نیکوکارانه برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی، به همت گروهی از دوستان که شاهد کار سخت این کارگران در ماه رمضان و افطارِ آنها در محوطه کارشان بودند، انجام گرفت. حالا برای سومین سال متوالی، از شروع ماه رمضان تا عید فطر، هر روز یکی از رستورانهای محلی به هزینه افراد خیّر برای تعدادی از این کارگران افطاری فراهم می کند.

یکی از این افراد خیر می گوید: «ماجرا به همین سادگی شروع شد. همینطور بین خودمان صحبت کردیم، بعد افراد با همدیگر حرف زدند و خبر این کار کم کم پخش شد.»

داوطلبانِ این کار خیر به یورونیوز گفتند که کارگران از دیدن افرادی که هنگام افطار به ملاقاتشان می آیند بیشتر از خود غذا لذت می برند. این کار همچنین فرصتی را برای مشاغل محلی فراهم می کند تا یکدیگر را بهتر بشناسند و باهم بیشتر همکاری کنند.

یکی از کارگران هم می گوید: «امیدوارم که از این کارها بیشتر انجام بشود. نمی دانم چطور از همه کسانی که در این کار کمک کردند تشکر کنم».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارگران خارجی امارات و همه‌گیری کرونا؛ در برزخ ماندن، رفتن و بازگشتن

پولشویی از طریق خرید ملک در دبی؛ «حزب‌الله و حوثی‌ها» چگونه تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنند؟

سیل دبی نتیجه تغییرات آب و هوایی بود یا باروری ابرها؟