Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حمایت نمایندگان پارلمان یونان از توافقنامه بروکسل برای دریافت سومین بسته نجات

حمایت نمایندگان پارلمان یونان از توافقنامه بروکسل برای دریافت سومین بسته نجات
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان یونان با اجرای طرح بروکسل برای دریافت سومین بسته نجات مالی موافقت کرد. نمایندگان پارلمان در نشست عصر چهارشنبه با ۲۲۹ رای موافق در مقابل ۶۴

آگهی

پارلمان یونان با اجرای طرح بروکسل برای دریافت سومین بسته نجات مالی موافقت کرد.

نمایندگان پارلمان در نشست عصر چهارشنبه با ۲۲۹ رای موافق در مقابل ۶۴ رای مخالف و ۶ رای ممتنع این طرح را به تصویب رساندند.

در طرح بروکسل، برنامه های جدیدی برای اجرای سیاستهای ریاضت اقتصادی تعیین شده بود و طلبکاران بین المللی آتن اعلام کرده بودند که تنها تحت این شرایط حاضر به اعطای سومین بسته نجات به این کشور هستند.

با این رای گیری، سرنوشت ۸۶ میلیارد یورو وام سه ساله جدید مشخص شد.

این رای گیری در حالی انجام شد که پیشتر، بسیاری از اعضای حزب سیریزا، یعنی حزبی که با کسب بیشتین آرا توانست قدرت اجرایی را در این کشور به دست بگیرد اعلام کرده بودند با توافق بروکسل مخالفند. آنها به انتقاد از آلکسیس سیپراس، نخست وزیر پرداختند.

آقای سیپراس در این نشست پارلمان سعی کرد با ایراد یک سخنرانی احساسی، اعضای حزبش را بار دیگر با خود همراه کند. او در سخنرانی اش به آنها گفت که نهایت تلاشش را برای کشورش و اتحادیه اروپا انجام داده و اگر اکنون حمایت اعضای حزبش را به همراه نداشته باشد ادامه کار برایش بسیار سخت خواهد بود.

در حال حاضر از مجموع ۳۰۰ کرسی پارلمان یونان، ۱۶۲ کرسی در اختیار دولت ائتلافی آلکسیس سیپراس است و بنا بر قانون اساسی یونان، دولت باید رای موافق دست کم ۱۵۱ نماینده از مجموع ۳۰۰ نماینده را برای تصویب توافقنامه به دست می آورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان؛ واروفاکیس بسته جدید کمکهای مالی را نسخه جدید «پیمان ورسای» دانست

تظاهرات هزاران حقوق بگیر در آتن در مخالفت با ادامه ریاضت اقتصادی

ژان کلود یونکر به یورونیوز: نحوه برخورد اتحادیه اروپا با بحران یونان بهترین راه ممکن نبود