Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چپهای رادیکال یونان؛ منتقدان جدی سیپراس

چپهای رادیکال یونان؛ منتقدان جدی سیپراس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به رغم توافق بدست آمده میان کشورهای عضو حوزه پولی یورو با یونان برای برون رفت این کشور از بحران مالی، سیاست داخلی این کشور ممکن است دستخوش تلاطم شود

آگهی

به رغم توافق بدست آمده میان کشورهای عضو حوزه پولی یورو با یونان برای برون رفت این کشور از بحران مالی، سیاست داخلی این کشور ممکن است دستخوش تلاطم شود. برخی از اعضای حزب رادیکال چپ گرای متعلق به الکسیس سیپراس، نخست وزیر، اکنون از منتقدان جدی او محسوب می شوند.

شارالامبوس گوتسیس، تحلیلگر مسائل اقتصادی در آتن می گوید: «توافق شامل رکود اقتصادی بیشتر برای یونانی هاست. شهروندان کم درآمدی که از حزب سیریزا حمایت کرده اند بیشتر از دیگران شاهد این رکود خواهند بود. نخست وزیر سعی کرد در بروکسل از این وضعیت خودداری کند ولی در نهایت نتوانست آنرا مدیریت کند.»

آنجلوس کووه اوس، تحلیلگر مسائل سیاسی می گوید: «این توافق احتمالا چیزی است که من می توانم آنرا بیگ بنگ نظام سیاسی یونان بدانم. بااینحال احساسم بر این است که آقای سیپراس ممکن است بتواند اساسا با کمک حزب مخالف بر اوضاع غلبه پیدا کند.»

روز شنبه گذشته، از میان ۱۴۹ قانونگذار وابسته به حزب سیریزا، ۱۷ نفر با از سرگیری گفتگوها برای دریافت کمک مالی در ازای اقدامات ریاضتی مخالفت کردند.

استاماتیس یانیسیس، خبرنگار یورونیوز می گوید: «توافق بدست آمده در بروکسل بجای حل مشکلات، بر معضلات سیاسی پیش روی الکسیس سیپراس در داخل یونان افزوده است. او که جوانترین نخست وزیر در تاریخ معاصر یونان محسوب می شود، بیم آن می رود که یکی از گذراترین دولتهای یونان را در اختیار داشته باشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمانی یونان؛ میتسوتاکیس پیروزی حزبش را «زلزله سیاسی» خواند

انتخابات یونان؛ میتسوتاکیس و سیپراس برای آخرین بار نیروهای خود را بسیج می‌کنند

ژان کلود یونکر به یورونیوز: نحوه برخورد اتحادیه اروپا با بحران یونان بهترین راه ممکن نبود