Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پاپ در پاراگوئه از همراهی کلیسا با 'اسپانیای استعماری' عذرخواهی کرد

پاپ در پاراگوئه از همراهی کلیسا با 'اسپانیای استعماری' عذرخواهی کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پاپ فرانچسکو در آخرین روز از سفر یک هفته ای خود به آمریکای لاتین در نزدیکی آسونسیون، پایتخت پاراگوئه، مسیحیان این کشور را در تلاش برای دستیابی به

آگهی

پاپ فرانچسکو در آخرین روز از سفر یک هفته ای خود به آمریکای لاتین در نزدیکی آسونسیون، پایتخت پاراگوئه، مسیحیان این کشور را در تلاش برای دستیابی به زندگی و شرایط بهتر کاری به اتحاد فرا خواند.

رهبر کاتالولیک های جهان در این مراسم همچنین از نابرابرهای موجود در کشورهای آمریکای لاتین شکوه و از نقش کلیسا در همراهی ‘اسپانیای استعماری’ عذرخواهی کرد.

وی گفت: «عطوفت باید با آنهایی که مثل ما فکر نمی کنند، با کسانی که بی ایمانند یا آنهایی که آن را باخته اند، گاهی اوقات بخاطر ما. عطوفت باید با آنهایی که تحت آزار و اذیت بوده اند، با آنهایی که شغلشان را از دست داده اند، و عطوفت باید ورزید نسبت به فرهنگ های گوناگون، که این کشور سرشار از آن است.»

هزاران نفر از آرژانتین، زادگاه پاپ فرانچسکو برای شرکت در آخرین مراسم دعای پاپ به پاراگوئه سفر کرده بودند. کریستینا فرناندز، رئیس جمهوری آرژانتین نیز از حاضران در این مراسم بود.

انتقاد از نظام سرمایه داری لجام گسیخته و دفاع از فقراء از دیگر محورهای سخنان پاپ در سفرش به کشورهای فقیر آمریکای لاتین بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت کشاورزی پاراگوئه با یک کشور خیالی تفاهم‌نامه امضا کرد

واتیکان برای آمرزش گناهان کاتولیک‌ها دستورالعمل منتشر کرد

پوستر مسیح «زیادی خوشتیپ» در اسپانیا جنجال‌ساز شد