تاکید رهبر ایران بر استکبارستیزی همزمان با مذاکرات هسته ای

تاکید رهبر ایران بر استکبارستیزی همزمان با مذاکرات هسته ای
نگارش از Euronews

در حالی که مهلت تعیین شده برای مذاکرات هسته ای ایران روز دوشنبه به پایان می رسد، علی خامنه ای، رهبر ایران روز شنبه در مراسم افطاری با دانشجویان در

در حالی که مهلت تعیین شده برای مذاکرات هسته ای ایران روز دوشنبه به پایان می رسد، علی خامنه ای، رهبر ایران روز شنبه در مراسم افطاری با دانشجویان در تهران از لزوم ادامه مبارزه با استکبار سخن گفت.

به گفته رهبر ایران آمریکا امروز کاملترین مصداق استکبار است. او از دانشجویان خواست که خود را برای مبارزه با استکبار آماده کنند.

در همین حال، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز شنبه گفت: «ما با شش قدرت جهانی صحبت کردیم و حرف زدیم که اگر مذاکره موفق نباشد دنیا بخوبی بداند که ایران اهل منطق بوده و میز مذاکره را ترک نکرده است.»

همزمان با این اظهارات مقامات ایرانی، مذاکرات هسته ای این کشور با کشورهای ۱+۵ روز شنبه نیز در وین ادامه یافت.
لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه از بحث بر سر تمام موضوعات در مذاکرات خبر داد و گفت که زمان تصمیم گیری فرا رسیده است.

از تحریم تسلیحاتی ایران و تحریم برنامه موشکی ایران بعنوان یکی از موضوعات اصلی مورد اختلاف در مذاکرات هسته ای نام برده می شود. ایران اصرار دارد که این تحریم ها بلافاصله پس از توافق احتمالی برداشته شوند.

ریحانه مظاهری، خبرنگار یورونیوز از وین می گوید: «دیپلماتها از بازگشت امید به فضای مذاکرات خبر می دهند و می گویند به نظر می رسد که اراده سیاسی لازم برای حل بزرگترین اختلاف های باقی مانده شکل گرفته باشد.»

مطالب مرتبط