تظاهرات طرفداران اروپا در آتن

تظاهرات طرفداران اروپا در آتن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پنجشنبه شب حدود پنج هزار نفر در مقابل پارلمان یونان در آتن و در طرفداری از اروپا تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان از آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان

آگهی

پنجشنبه شب حدود پنج هزار نفر در مقابل پارلمان یونان در آتن و در طرفداری از اروپا تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان از آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان خواستند که قول خود را مبنی بر به توافق رسیدن با وام دهندگان به این کشور، اجرایی کند تا یونان بتواند در حوزه یورو باقی بماند.

این اولین تظاهرات طرفداران اروپا پس از برگزاری همه پرسی در یونان بود.

یکی از تظاهرکنندگان گفت: «این تظاهرات ربطی به رای “آری” یا “نه” یا احزاب مختلف ندارد. ما حتی از افرادی که رای “نه” دادند هم دعوت کردیم. اینجا ما همگی می گوییم که “ما در اروپا می مانیم”.»

یک تظاهرکننده دیگر اظهار داشت: «اگر وام دهندگان پیشنهادات دولت را بپذیرند دیگر خطری وجود ندارد. اما ما همچنان در این مورد شک داریم و به همین دلیل اینجا هستیم.»

برخی از تظاهرکنندگان با سوت زدن به دیگران هشدار می دادند و اعلام خطر می کردند.

یکی از تظاهرکنندگان در این مورد گفت: «سوتهای ما نشان می دهند که ما باید گوش به زنگ باشیم. مردم یونان باید دریابند که چه چیزی به مخاطره افتاده است.»

تظاهرات پنجشنبه شب با فراخوانی در شبکه های اجتماعی و با شعار “ما در اروپا زندگی می کنیم و این امر قابل مذاکره نیست” سازماندهی شده بود. این تظاهرات به گستردگی تجمعات مشابه پیش از برگزاری همه پرسی نبود.

خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «ادعای تظاهرکنندگان این است که ساعات آینده برای آینده یونان در اروپا حیاتی هستند. آنها از همگان می خواهند که در این مورد هوشیار باشند. برخی از آنها می گویند که در نظر دارند تا رسیدن دولت به توافقی بادوام در اینجا باقی بمانند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واژگونی مرگبار قایق مهاجران؛ فرانتکس می‌گوید یونان پیشنهادهای کمک را نادیده گرفته است

روایت بازماندگان و گارد ساحلی؛ فاجعه مرگبار مهاجران در دریاهای آزاد یونان چگونه رقم خورد؟

ایران می‌گوید خرید جنگنده «سوخو۳۵» و بالگرد «میل۲۸» از روسیه قطعی شده است