روز جمعه، آخرین مهلت یونان برای ارائه پیشنهادهای نهایی

روز جمعه، آخرین مهلت یونان برای ارائه پیشنهادهای نهایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آخرین مهلت یونان برای ارائه پیشنهادهای جدید برای دستیابی به توافق با بستانکاران بین المللی، صبح روز جمعه تعیین شده است. اتحادیه اروپا برای بررسی

آگهی

آخرین مهلت یونان برای ارائه پیشنهادهای جدید برای دستیابی به توافق با بستانکاران بین المللی، صبح روز جمعه تعیین شده است.

اتحادیه اروپا برای بررسی پیشنهادهای یونان روز یکشنبه جلسه اضطراری خواهد داشت.

آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان گفت: «طرف یونانی به تلاشش ادامه می دهد و در زرادخانه خود حکم مردم یونان را دارد که خواسته ای روشن است. اراده مردم یونان دستیابی به توافقی با دوام است که به این بحران پایان دهد.»

علیرغم رای نه مردم یونان در همه پرسی اخیر، آلکسیس سیپراس ممکن است برای دستیابی به توافق با وام دهندگان بین المللی برخی از اصلاحات مورد نظر آنان را بپذیرد. اصلاحاتی دردناک که یونان ممکن است به ازای دریافت کمکهای مالی به آنها تن دهد.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در واکنشی گفت: «اقدامات بعدی کاملا مشخص هستند. ابتدا طرح بلند مدت و سپس آمادگی برای گفتگو درباره مکانیسم کوتاه مدت که با اولویتها مرتبط باشد.»

افی کوتسوکوستا، خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «به گفته منابع دیپلماتیک در اتحادیه اروپا، فضای سخت و سنگینی بر گفتگوها حاکم بود. برخی از کشورها بعد از همه پرسی یونان تحملشان تمام شده است. اتحادیه اروپا اعلام کرده که برای همه گزینه ها آماده است و آخرین مهلت یونان برای ارسال پیشنهادهایش صبح جمعه است. پیشنهادهای یونان برای دستیابی به توافق نهایی، روز یکشنبه در اجلاس سران اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی یونانی ها از عواقب خروج احتمالی این کشور از اتحادیه اروپا

انتشار عباراتی از یادداشتهای شخصی وزیر دارایی یونان

آخرین تلاشها برای نجات یونان