کلمبیا؛ شورشیان فارک آتش بس یک ماهه اعلام کردند

کلمبیا؛ شورشیان فارک آتش بس یک ماهه اعلام کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شورشیان مارکسیست انقلابی کلمبیا، فارک روز چهارشنبه اعلام کردند که آتش بس یک جانبه ای را بمدت یک ماه از تاریخ 20 ژوئیه به اجرا می گذارند. رهبران فارک

آگهی

شورشیان مارکسیست انقلابی کلمبیا، فارک روز چهارشنبه اعلام کردند که آتش بس یک جانبه ای را بمدت یک ماه از تاریخ 20 ژوئیه به اجرا می گذارند. رهبران فارک این خبر را از کوبا، محل برگزاری مذاکرات با دولت کلمبیا، منتشر کردند.

مذاکرات صلح در هاوانا، پایتخت کوبا از نوامبر 2012 آغاز شده با این حال افزایش خشونت ها در ماههای اخیر پیشرفت مذاکرات را با تهدید مواجه کرده بود.

درگیری های شورشیان فارک با دولت کلمبیا طولانی ترین درگیری در آمریکای لاتین به شمار می رود. این درگیری ها از 1964 آغاز شد و تاکنون به کشته شدن بیش از 220 هزار نفر و آواره شدن میلیون ها تن انجامیده است.

ایوان مارکز، مسوول تیم مذاکره کنندگان فارک می گوید: «ما بدنبال ایجاد شرایط مطلوب با همتایانمان برای پیشبرد کارها در جهت برقراری آتش بس قطعی و دو طرفه هستیم.»

دولت کلمبیا از تصمیم فارک استقبال کرده اما خوان مانوئل سانتوس، رئیس جمهوری کلمبیا گفت که شورشیان باید اقدامات بیشتری انجام دهند.

در ماه مارس گذشته، آقای سانتوس با توقف حملات هوایی در پاسخ به آتش بس یک جانبه فارک موافقت کرده بود اما با حمله مرگبار شورشیان و کشتن ده سرباز، این حملات از سر گرفته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مصاحبه اختصاصی رئیس جمهور کلمبیا با یورونیوز

مشاهده یک پرنده‌ کمیاب نیمه نر و نیمه ماده برای اولین بار در ۱۰۰ سال اخیر

کلمبیا «بزرگترین گنج تاریخ بشر» را از زیر آب بیرون می‌کشد