یوروگروپ تقاضای یونان برای بهره گیری از مکانیسم ثبات اروپایی را بررسی می کند

یوروگروپ تقاضای یونان برای بهره گیری از مکانیسم ثبات اروپایی را بررسی می کند
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروه وزیران دارایی حوزه پولی یورو موسوم به «یوروگروپ» روز سه شنبه در بروکسل تشکیل جلسه داد. بررسی وضعیت یونان دستور جلسه این گروه را تشکیل می داد

آگهی

گروه وزیران دارایی حوزه پولی یورو موسوم به «یوروگروپ» روز سه شنبه در بروکسل تشکیل جلسه داد. بررسی وضعیت یونان دستور جلسه این گروه را تشکیل می داد.

یوروگروپ انتظار دارد یونان برای بهره گیری از برنامه های میان مدت حمایتی، طرحهای اصلاحی خود را بصورت شفاف معرفی کند.

یرون دایسلبلوم، رییس یوروگروپ در پایان نشست این گروه در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: «اولین مرحله، ارائه تقاضا برای بهره مندی از برنامه مکانیسم ثبات اروپایی است. زمانی که نامه تقاضا را دریافت کنیم که امیدوارم فردا باشد، با برگزاری یک کنفرانس تلفنی بین اعضای یوروگروپ رسما روند رسیدگی به تقاضا را آغاز می کنیم.»

از سوی دیگر بانک مرکزی اروپا در انتظار دریافت پیشنهادات اصلاحی یونان تقاضای بانک مرکزی این کشور مبنی بر افزایش سقف وام نقدی اضطراری به بانکهای یونان را رد کرده است.

الکساندر کریتیکوس، کارشناس و تحلیلگر مرکز تحقیقات اقتصادی دی ئی وی برلین گفت: «تنها راه نجات دو طرف، ارائه یک برنامه اصلاحی کاملا جدید است. اصلاحات اقتصادی و اعمال برنامه های اصلاحی برای بهبود وضعیت تجارت و کسب و کار اموری هستند که یونان بصورت اضطراری به آنها احتیاج دارد. حتی اگر توافقی بر سر یکی از این برنامه ها بدست آید بستانکاران یونان واکنش مثبتی خواهند داشت.»

در نهایت سرمایه گذاران اروپایی نیز در انتظار تحولات جدید در بحران یونان هستند. شاخص سهام در بازارهای بورس اروپا همانند روز دوشنبه روندی نزولی داشته است. براساس گزارشها ارزش سهام در بازار بورس لندن ۱.۵۸ درصد با افت مواجه بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج یک پژوهش نشان‌دهنده تحرکات مالی «غیرعادی» در بورس اسرائیل پیش از حمله حماس است

ژان کلود یونکر به یورونیوز: نحوه برخورد اتحادیه اروپا با بحران یونان بهترین راه ممکن نبود

۱۲ سال ریاضت؛ نظارت سرسختانه اتحادیه اروپا بر اقتصاد یونان پایان می‌یابد