Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عراقچی: متون توافق تقریبا تمام شده؛ مقام غربی: هنوز مسائل بسیار سختی باقی مانده

عراقچی: متون توافق تقریبا تمام شده؛ مقام غربی: هنوز مسائل بسیار سختی باقی مانده
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آخرین گزارشهای رسیده از مذاکرات هسته ای ایران و شش قدرت جهانی در وین، کمی ضد و نقیض به نظر می رسد. گرچه عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد ایران گفته که

آگهی

آخرین گزارشهای رسیده از مذاکرات هسته ای ایران و شش قدرت جهانی در وین، کمی ضد و نقیض به نظر می رسد.

گرچه عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد ایران گفته که متون توافق تقریبا تمام شده و بخش هایی از توافق و ضمائم منوط به تصمیم گیری وزراست، اما یک مقام ارشد غربی که نخواسته نامش فاش شود، اعلام کرده که هنوز مسائل بسیار بسیار سختی باقی مانده است.

موضوع برداشته شدن تحریم تسلیحاتی ایران یکی از آنهاست. فیلیپ هموند، وزیر خارجه بریتانیا در حالی که محل مذاکرات را ترک می کرد، گفت: “همان طور که می دانید یک سری مسائلی هستند که نیاز به بحثهای سیاسی و تفاهم دارد. اگر بخواهیم به نتیجه برسیم دو طرف باید تصمیمات سختی را بگیرند. اما من فکر می کنم که اراده روشنی در هر دو طرف وجود دارد تا این توافق را کامل کرده و به آن دست یابیم.”

این مذاکرات تا روز جمعه تمدید شده است.

ریحانه مظاهری، خبرنگار یورونیوز در وین هم می گوید: “حل مشکلات باقیمانده به زمان بیشتری نیاز دارد. این مهمترین خبری است که طی ساعات گذشته از درون اتاقهای مذاکره بیرون آمده، اگرچه مذاکره کنندگان تاکید دارند که زمان مذاکرات را تمدید نخواهند کرد. طی دو روز گذشته مذاکرات میان وزرا و معاونان آنها حتی تا پاسی از شب هم ادامه داشت. طرفین تاکید می کنند که زمان حل اختلافات موجود، یا اکنون است یا هیچوقت.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد