Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مذاکرات هسته ای وین؛ احتمال تمدید ضرب الاجل پایانی وجود دارد

مذاکرات هسته ای وین؛ احتمال تمدید ضرب الاجل پایانی وجود دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مذاکرات بر سر برنامه هسته ایران روز دوشنبه پیش از مهلت پایانی روز سه شنبه ادامه یافت. همزمان گفته می شود که ضرب الاجل که پیشتر برای کسب توافق سه

آگهی

مذاکرات بر سر برنامه هسته ایران روز دوشنبه پیش از مهلت پایانی روز سه شنبه ادامه یافت. همزمان گفته می شود که ضرب الاجل که پیشتر برای کسب توافق سه شنبه، هفتم ژوییه، تعیین شده بود احتمال دارد دو روز دیگر تمدید شود.

ریحانه مظاهری، خبرنگار یورونیوز در وین با آلن ایر، سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه ایالات متحده در اینباره گفتگو کرد.

آلن ایر گفت: “دنبال توافق خوبی هستیم و صرفا برای حل کردن این مساله قبل از ضرب الاجل پایانی مذاکرات عجله نمی کنیم. باید سنجیده عمل کنیم و با جدیت کار کنیم. اما الان تمرکز ما این است که به یک توافق برسیم قبل از مهلت پایانی. آگر نتوانیم آنوقت دوباره بررسی می کنیم. همه احتمالات وجود دارد.”

برای اولین بار در این دور از مذاکرات هسته ای نشستی با حضور وزیر خارجه ایران به همراه همتایان وی از کشورهای عضو ۱+۵ و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد.

ریحانه مظاهری، خبرنگار یورونیوز از وین می گوید: “مذاکرات وارد مرحله بسیار حساسی شده است. اینجا شرایط مثل آرامش قبل از توفان است. در این ساعات پایانی مذاکرات تمام چشمها به درهای بسته هتل کوبورگ دوخته شده است. باید دید که آیا وین می تواند نقطه پایانی بر این مذاکرات پس از یک دهه باشد.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لحظه شماری ایرانیان برای لغو تحریم ها

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است