Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وزیر خارجه آلمان: اکنون توپ در زمین یونان است

وزیر خارجه آلمان: اکنون توپ در زمین یونان است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اساس آخرین نتایج آرای همه پرسی روز یک شنبه یونان، اکثریت مردم این کشور به برنامه های ریاضتی و طرح نجات مالی وام دهندگان بین المللی رای منفی دادند

آگهی

بر اساس آخرین نتایج آرای همه پرسی روز یک شنبه یونان، اکثریت مردم این کشور به برنامه های ریاضتی و طرح نجات مالی وام دهندگان بین المللی رای منفی دادند.

فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر خارجه آلمان در واکنشی به نتایج این همه پرسی گفت: «ما باید این نتیجه را بپذیریم. این نتیجه همه پرسی است که مردم یونان با تعداد زیادی در آن مشارکت کردند. در وضعیت کنونی این یونان است که باید تصمیم بگیرد و توپ در زمین آتن است.»

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا نیز در واکنشی گفت: «از آنجا که معتقدم مردم یونان در طول هفته گذشته و زندگی روزمره با شرایط دشوار روبرو هستند، ما باید فردا و یا حداکثر روز سه شنبه در نشست اعضای منطقه یورو، درباره برنامه کمک های بشر دوستانه به یونان گفتگو کنیم. شهروندان عادی، بازنشستگان، افراد بیمار و کودکان در مهد کودک ها نباید بهای این وضعیت دراماتیک را بپردازند، وضعیتی که دولت و مردم رای «نه» را برای کشور به ارمغان آوردند.»

بر اساس آخرین خبرها، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه در پاریس دیدار خواهند کرد تا درباره وضعیت یونان بعد از همه پرسی روز یک شنبه رایزنی کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاثیر «به رسمیت شناختن فلسطین» در نرخ مشارکت شهروندان اسلوونی در انتخابات پارلمان اروپا

سوئیس در پی بحث‌های مرتبط با جنگ اوکراین سیاست بی‌طرفی خود را به همه‌پرسی می‌گذارد

جایگاه و مفاهیم زن و خانواده در قانون اساسی ایرلند؛ رای «نه» در صدر آرا همه‌پرسی قرار گرفت