وزیر خارجه آلمان: اکنون توپ در زمین یونان است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وزیر خارجه آلمان: اکنون توپ در زمین یونان است

بر اساس آخرین نتایج آرای همه پرسی روز یک شنبه یونان، اکثریت مردم این کشور به برنامه های ریاضتی و طرح نجات مالی وام دهندگان بین المللی رای منفی دادند.

فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر خارجه آلمان در واکنشی به نتایج این همه پرسی گفت: «ما باید این نتیجه را بپذیریم. این نتیجه همه پرسی است که مردم یونان با تعداد زیادی در آن مشارکت کردند. در وضعیت کنونی این یونان است که باید تصمیم بگیرد و توپ در زمین آتن است.»

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا نیز در واکنشی گفت: «از آنجا که معتقدم مردم یونان در طول هفته گذشته و زندگی روزمره با شرایط دشوار روبرو هستند، ما باید فردا و یا حداکثر روز سه شنبه در نشست اعضای منطقه یورو، درباره برنامه کمک های بشر دوستانه به یونان گفتگو کنیم. شهروندان عادی، بازنشستگان، افراد بیمار و کودکان در مهد کودک ها نباید بهای این وضعیت دراماتیک را بپردازند، وضعیتی که دولت و مردم رای «نه» را برای کشور به ارمغان آوردند.»

بر اساس آخرین خبرها، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه در پاریس دیدار خواهند کرد تا درباره وضعیت یونان بعد از همه پرسی روز یک شنبه رایزنی کنند.