Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

راهپیمایی مخالفان شرایط پیشنهادی وام دهندگان بین المللی در آتن

راهپیمایی مخالفان شرایط پیشنهادی وام دهندگان بین المللی در آتن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مخالف و موافق شرایط پیشنهادی وام دهندگان بین المللی برای ادامه کمک مالی به یونان در واپسین روزها، قبل از همه پرسی روز یکشنبه با تمام توان تلاش کردند

آگهی

مخالف و موافق شرایط پیشنهادی وام دهندگان بین المللی برای ادامه کمک مالی به یونان در واپسین روزها، قبل از همه پرسی روز یکشنبه با تمام توان تلاش کردند تا رای دهندگان بیشتری را با خود همراه کنند.

حزب حاکم یونان که در تلاش است تا در گفتگوها با شرکای اروپایی قوی تر ظاهر شود هواداران خود را به برپایی تظاهراتی در میدان سینتاگمای آتن فراخواند.

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان جمعه شب خطاب به حاضران در راهپیمایی مخالفان برنامه پیشنهادی وام دهندگان بین المللی گفت ریاضت اقتصادی راه حلی برای رفع بحران مالی کشورش نیست. او افزود: «یونان کشوری است با افتخاراتش. سرنوشتمان را در دستانمان می گیریم. به صدای مردم گوش می سپاریم. آینده از آن ما خواهد بود.»

اقتصاد یونان در وضعیت بسیار آشفته ای قرار دارد و نقدینگی بانک های این کشور بیش از هر زمان دیگری کاهش یافته است.

یکی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی گفت: «وام دهندگان ما مرکل، دایسلبلوم و یونکر انگشتشان را به سوی ما نشانه گرفته اند و نمی خواهند بپذیرند که در ارتباط با یونان مرتکب اشتباهات زیادی شده اند. آنها مردم یونان را به ریاضت اقتصادی محکوم کرده اند.»

رهبران اروپا به آتن هشدار داده اند که رای منفی در این همه پرسی به معنای خروج یونان از اتحادیه اروپاست.

اما همانطور که خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «به گفته نخست وزیر یونان «نه به همه پرسی روز یکشنبه به معنای نه به اروپا نیست.» الکسیس سیپراس از یونانی ها خواسته تا با درنظر گرفتن آینده کشور رای دهند. او گفته که مذاکرات تازه از روز دوشنبه آغاز خواهد شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیپراس: یونان با سربلندی در اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند

سیپراس: اگر نتیجه همه پرسی نه باشد با بروکسل به توافق می رسیم

آتن؛ برخی از حامیان نه به همه پرسی، پرچم نمادین اروپا را آتش زدند