کمبود پول نقد در یونان مشکلی برای صنعت توریسم ایجاد نکرده است

کمبود پول نقد در یونان مشکلی برای صنعت توریسم ایجاد نکرده است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

میکونوس و سایر جزیره های یونان با آب های زلال و گرمشان، گردشگاه هایی ایده ال برای توریست ها هستند، توریست هایی که خصوصا اگر اروپایی باشند به ندرت با

آگهی

میکونوس و سایر جزیره های یونان با آب های زلال و گرمشان، گردشگاه هایی ایده ال برای توریست ها هستند، توریست هایی که خصوصا اگر اروپایی باشند به ندرت با خود پول نقد حمل می کنند و تقریبا تمام خرید و فروش ها را با کارت های بانکی و اعتباری انجام می دهند.

با توجه به این موضوع، آیا بحران مالی و مشکلات بانکی و کمبود نقدینگی در بازار یونان مانع سفر و رسیدن گردشگران به سواحل این کشور باستانی می شود؟

یک توریست ونزوئلایی در میکونوس یونان می گوید:«به تاثیر بحران بر سفرمان زیاد توجه نکردیم. در کشتی تفریحی دستگاه خودپرداز بود. توانستیم مقداری پول برداشت کنیم تا در فروشگاههایی که کارت های اعتباری را نمی پذیرند، بی پول نباشیم.»

در این روزها که نقدینگی مشکل دولت و بازار یونان است، طبیعی است استفاده از پول نقد بر کارت های اعتباری تقدم دارد.

یک فروشنده سوغات و هدایا در جزیره میکونوس می گوید:«از مشتریان می خواهیم تا قیمت اجناس را نقدی و با سکه بپردازند تا برای آخر هفته و تا زمانی که بانک ها دوباره باز می شوند بدون پول خرد نمانیم. آنها بسیار مهربان هستند و همکاری می کنند.»

بانک های یونان بسته اند و روزانه نمی توان بیش از ۶۰ یورو از خودپردازها و از حساب های بانکی پول برداشت کرد. به نظر می رسد این رویه مشکل چندانی حداقل برای توریست ها ایجاد نمی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر هوایی از اراضی سوخته «رودس»؛ آتش‌سوزی با این جزیره یونان چه کرد

آتش سوزی‌های جنگلی و دستور نخست‌وزیر یونان برای آماده‌ باش: ما در جنگ هستیم

آتش‌سوزی در یونان؛ هزاران نفر مجبور به ترک خانه‌هایشان شدند