Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

همه پرسی یونان؛ درخواست نخست وزیر و وزیر دارایی به دادن رای منفی

همه پرسی یونان؛ درخواست نخست وزیر و وزیر دارایی به دادن رای منفی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات دولتی یونان روز چهارشنبه از مردم خواستند که در همه پرسی روز یک شنبه، رای منفی دهند. آلکسیس سیپراس، نخست وزیر در سخنانی که از تلویزیون یونان

آگهی

مقامات دولتی یونان روز چهارشنبه از مردم خواستند که در همه پرسی روز یک شنبه، رای منفی دهند.

آلکسیس سیپراس، نخست وزیر در سخنانی که از تلویزیون یونان پخش می شد از مردم خواست که درخواست یورو گروپ را رد کنند. او معتقد است که پاسخ نه مردم در این همه پرسی، موضع یونان را در مذاکرات آینده تقویت می کند.

یانیس واروفاکیس وزیر دارایی نیز از یونانیان خواست که در همه پرسی رای منفی بدهند. او همچنین از اقدام بانک مرکزی اروپا برای اعطای نقدیندگی اضطراری به بانک های یونان استقبال کرد.

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول گفت: « همه پرسی روشی دموکراتیک است که مردم از طریق آن می توانند نظرشان را در مورد آنچه می خواهند در آینده پیش گرفته شود بیان کنند و من نمی خواهم در آن دخالت کنم. صندوق بین المللی پول 189 عضو دارد و یونان یکی از آنهاست و با وجود اینکه نتوانسته بدهی اش را به جامعه بین المللی بپردازد باز هم عضو این صندوق است. این صندوق به تعاملش با یونان برای کمک به این کشور ادامه می دهد.»

از روز چهارشنبه حدود یکهزار بانک درهای خود را به مدت سه روز بروی مردم گشودند تا بازنشستگانی که کارت بانکی ندارند بتوانند بخشی از مستمری خود را دریافت کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمبود پول نقد در یونان مشکلی برای صنعت توریسم ایجاد نکرده است

گروه یورو مذاکرات بیشتر با یونان را به بعد از همه پرسی موکول کرد

بحران یونان: عدم پرداخت یا انباشت بدهی ها؟