Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

اوکراین؛ تمرکز زدایی و اعطای اختیارات بیشتر به مناطق

اوکراین؛ تمرکز زدایی و اعطای اختیارات بیشتر به مناطق
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اوکراین اصلاحاتی را برای تمرکز زدایی از قدرت مرکزی و اعطای اختیارات بیشتر به مناطق ارائه کرده است. پترو پوروشنکو رئیس جمهوری اوکراین روز چهارشنبه

آگهی

اوکراین اصلاحاتی را برای تمرکز زدایی از قدرت مرکزی و اعطای اختیارات بیشتر به مناطق ارائه کرده است.

پترو پوروشنکو رئیس جمهوری اوکراین روز چهارشنبه پیش نویس اصلاحاتی در قانون اساسی این کشور ارائه کرد که حقوق و منابع مالی که هم اکنون توسط دولت مرکزی اداره می شود را به مناطق واگذار می کند.

رئیس جمهوری اوکراین در سخنانی در این باره گفت: «پیش نویس متمم قانونی اساسی موقعیت خاصی برای دونباس در نظر نمی گیرد. ولیکن این پیش نویس امکان ویژه ای برای استقرار دولت خودمختار محلی در واحدهای اداری- منطقه ای را در مناطق دونتسک و لوهانسک فراهم می کند. باید تاکید کنم که تمرکز زدایی بمعنای تضعیف قدرت مرکزی در حوزه هایی مانند دفاع، سیاست خارجی، امنیت ملی، حاکمیت قانون و رعایت آزادی انسان ها نیست.»

با این حال یکی از مقامات ارشد جدایی طلبان شرق اوکراین با محکوم کردن این اصلاحات، کی یف را متهم کرد که به توافق صلح احترام نگذاشته است.

ماریا کورنیوک، خبرنگار یورونیوز در کی یف می گوید: «رئیس جمهوری پوروشنکو پیش نویس متمم قانون اساسی را به پارلمان اوکراین ارائه کرده است و انتظار می رود که نمایندگان پارلمان این متمم را در هفته های آینده مورد بحث و بررسی قرار دهند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش زلنسکی برای کشاندن روسیه به مذاکره: «نیامدن بایدن به نشست صلح مثل کف زدن برای پوتین است»

کی‌یف به رغم تهدیدهای مسکو: نخستین گروه از مربیان نظامی فرانسه به زودی وارد اوکراین می‌شوند

در حمله روسیه به یک فروشگاه در خارکیف، ۱۲ نفر کشته و ده‌ها تن زخمی شدند