مرکل: پیش از رفراندوم بحث درباره برنامه جدید نجات مالی یونان منتفی است

مرکل: پیش از رفراندوم بحث درباره برنامه جدید نجات مالی یونان منتفی است
نگارش از Euronews

آلمان یکی از قدرتهای اروپایی و جهانی نقشی عمده در سیاستهای اتحادیه اروپا و بحران مالی یونان دارد. در همین راستا، روز چهارشنبه در بوندستاگ، پارلمان

آلمان یکی از قدرتهای اروپایی و جهانی نقشی عمده در سیاستهای اتحادیه اروپا و بحران مالی یونان دارد. در همین راستا، روز چهارشنبه در بوندستاگ، پارلمان این کشور، نمایندگان به بحث در باره بحران مالی یونان پرداختند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در این روز در میان سکوت احزاب مخالف و چپ و تشویق هم حزبی های خود گفت: «تا پیش از رفراندوم (در یونان)، صحبت پیرامون برنامه جدید نجات مالی یونان منتفی است.»

وی افزود: «یک فرد اروپایی خوب کسی نیست که به هر قیمتی حاضر به مصالحه است، اروپایی خوب کسی است که به معاهدات اروپا و قوانین ملی احترام می گذارد و به ثبات منطقه یورو لطمه نمی زند.»

آخرین گزارش ها حاکی است الکسیس سیپراس، نخست وزیر چپگرای یونان حاضر به مصالحه بیشتر است، مصالحه ای که به نظر می رسد تنها راه حل خروج از بن بست مذاکرات آتن و یوروگروپ است.

رفراندوم پیشنهادی آقای سیپراس درباره قبول یا رد پیشنهادهای وام دهندگان بین المللی به یونان قرار است روز یکشنبه برگزار شود.

مطالب مرتبط