مرکل: پیش از رفراندوم بحث درباره برنامه جدید نجات مالی یونان منتفی است

مرکل: پیش از رفراندوم بحث درباره برنامه جدید نجات مالی یونان منتفی است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آلمان یکی از قدرتهای اروپایی و جهانی نقشی عمده در سیاستهای اتحادیه اروپا و بحران مالی یونان دارد. در همین راستا، روز چهارشنبه در بوندستاگ، پارلمان

آگهی

آلمان یکی از قدرتهای اروپایی و جهانی نقشی عمده در سیاستهای اتحادیه اروپا و بحران مالی یونان دارد. در همین راستا، روز چهارشنبه در بوندستاگ، پارلمان این کشور، نمایندگان به بحث در باره بحران مالی یونان پرداختند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در این روز در میان سکوت احزاب مخالف و چپ و تشویق هم حزبی های خود گفت: «تا پیش از رفراندوم (در یونان)، صحبت پیرامون برنامه جدید نجات مالی یونان منتفی است.»

وی افزود: «یک فرد اروپایی خوب کسی نیست که به هر قیمتی حاضر به مصالحه است، اروپایی خوب کسی است که به معاهدات اروپا و قوانین ملی احترام می گذارد و به ثبات منطقه یورو لطمه نمی زند.»

آخرین گزارش ها حاکی است الکسیس سیپراس، نخست وزیر چپگرای یونان حاضر به مصالحه بیشتر است، مصالحه ای که به نظر می رسد تنها راه حل خروج از بن بست مذاکرات آتن و یوروگروپ است.

رفراندوم پیشنهادی آقای سیپراس درباره قبول یا رد پیشنهادهای وام دهندگان بین المللی به یونان قرار است روز یکشنبه برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موافقت مشروط نخست وزیر یونان با پیشنهادهای اصلاحی وام دهندگان

یوروگروپ طرح جدید نجات مالی یونان را بررسی می کند

همه پرسی مردم یونان را دو دسته کرده است