Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

همه پرسی مردم یونان را دو دسته کرده است

همه پرسی مردم یونان را دو دسته کرده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران نفر از موافقان برنامه های اعلام شده از سوی اتحادیۀ اروپا روز سه شنبه در مقابل پارلمان یونان تجمع کردند. تجمع کنندگان با بیان اینکه خروج از

آگهی

هزاران نفر از موافقان برنامه های اعلام شده از سوی اتحادیۀ اروپا روز سه شنبه در مقابل پارلمان یونان تجمع کردند. تجمع کنندگان با بیان اینکه خروج از منطقۀ پولی یورو می تواند وضعیت اقتصادی در این کشور را وخیم تر کند، می گویند به پیشنهادهای وام دهندگان در این همه پرسی پاسخ آری خواهند داد.

یکی از این تظاهرات کنندگان می گوید: «من با خیلی ها حرف زدم و همه از این اتفاق ها متاسف هستند. ما می خواهیم در اروپا بمانیم و به اروپا بله خواهیم گفت. این بله به معنای پاسخ مثبت به دموکراسی و یک آیندۀ بهتر است.»

شهروند دیگری نیز می گوید: «بعد از ۴۰ سال کار، امروز تنها توانستم ۶۰ یورو از دستگاه خودپرداز بگیرم. مگر من یک شهروند یونانی نیستم؟ چرا آنها ما را فریب می دهند؟ اگر نمی توانند به وعده هایی که داده اند عمل کنند باید استعفا بدهند.»

پس از آنکه مذاکرات میان یونان و طلبکاران با شکست مواجه شد، الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان اعلام کرد برنامه های اتحادیۀ اروپا برای ادامۀ ریاضت اقتصادی را در کشور به همه پرسی می گذارد. این همه پرسی قرار است روز یکشنبه، پنجم ژوئن برابر با چهاردهم تیرماه برگزار شود.

به گفتۀ خبرنگار یورونیوز از آتن، همه پرسی روز یکشنبه مردم را به دو گروه تقسیم کرده است و آنها به طور جداگانه دست به تجمع می زنند. طرفداران پاسخ آری می ترسند که اگر جواب مردم در این همه پرسی منفی نه باشد، کشور رو به نابودی برود و اوضاع وخیم تر شود. به همین خاطر به میدان سینتاگما آمده اند و از دولت می خواهند حتی در دقایق پایانی به یک توافق با طلبکاران دست یابد.

نخست وزیر یونان اعلام کرده است در صورتیکه پاسخ مردم در این همه پرسی مثبت باشد، از سمت خود استعفا خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واژگونی مرگبار قایق مهاجران؛ فرانتکس می‌گوید یونان پیشنهادهای کمک را نادیده گرفته است

روایت بازماندگان و گارد ساحلی؛ فاجعه مرگبار مهاجران در دریاهای آزاد یونان چگونه رقم خورد؟

ورود رئیس جمهور گرجستان به قانون جنجالی رسانه‌ها با استفاده از حق وتو؛ حزب حاکم کوتاه نمی‌آید