Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مشکلات بازنشستگان یونانی برای دریافت مستمری

مشکلات بازنشستگان یونانی برای دریافت مستمری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

علی رغم محدودیت های وضع شده جهت کنترل سرمایه در یونان، روز چهارشنبه ۹۶۸ شعبه بانک درهای خود را بر روی یک میلیون و ۵۰۰ هزار مستمری بگیر گشودند. افراد

آگهی

علی رغم محدودیت های وضع شده جهت کنترل سرمایه در یونان، روز چهارشنبه ۹۶۸ شعبه بانک درهای خود را بر روی یک میلیون و ۵۰۰ هزار مستمری بگیر گشودند.

افراد مسن مستمری بگیر که دارای کارت بانکی نیستند به ترتیب حروف الفبا می توانند تا ۱۲۰ یورو از حسابشان برداشت کنند. بسیاری از آنها بدون اینکه از اعلام اسامی به ترتیب حروف الفبا مطلع باشند به شعب بانکی مراجعه کرده بودند.

یک مستمری بگیر یونانی می گوید: «کنترل سرمایه ها تصمیم بسیار بدی است، ولی مردم صبور و آرامند. ما بر این وضعیت غلبه می کنیم. راه حلی پیدا می شود.»

یک مستمری بگیر دیگر می گوید: «با شصت یورو نمی توانم مایحتاج اساسی را بخرم. سه دختر من بیکار هستند و ما به این شکل نمی توانیم زندگی کنیم.اروپا باید جدی تر باشد.»

در برخی از شعب بانکی، کارکنان بانک به مستمری بگیرانی که در صف انتظار می کشند تا بخش کوچکی از مستمری شان را دریافت کنند، بطری های آب تعارف می کنند.

در همین حال با اینکه داروخانه های آتن با مشکل کمبود دارو روبرو نیستند اما مشکلاتی کوچک در داروخانه های شهرستانها گزارش شده است.

به گفته آتیس تاتسیس، خبرنگار یورونیوز از آتن «هزار بازنشسته یونانی از اوایل صبح روز چهارشنبه در خارج از حدود هزار شعبه بانکی در سراسر کشور ایستاده اند تا اندکی از حقوق بازنشستگی شان را دریافت کنند. در این صف های طولانی، انتظار آنها با بحث پیرامون همه پرسی آینده و تحولات سیاسی در یونان پر می شود.»

در همین حال نتایج یک نظرسنجی که در روزنامه سینتاکتون منتشر شده نشان می دهد که ۵۴ درصد از یونانی ها قصد دارند در همه پرسی روز یکشنبه با طرح کمک مالی پیشنهاد شده از طرف وام دهندگان مخالفت کنند. بر اساس این نظرسنجی تنها ۳۳ درصد از رای دهندگان قصد “آری” گفتن به پیشنهاد وام دهندگان به کشورشان را دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلندپروازی‌های اقتصادی و منجلاب بازار املاک چین؛ نخست‌وزیر خواهان رشد پنج درصدی است

توافق کابینه ائتلافی آلمان در دقیقه ۹۰؛ بن‌بست بودجه ۲۰۲۴ رفع شد

بحران بودجه در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا؛ وعده‌های صدراعظم آلمان در پارلمان به سخره گرفته شد