Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حمله مسلحانه سوسه؛ کاوش در خیابانهای تونس، پایتخت کشور

حمله مسلحانه سوسه؛ کاوش در خیابانهای تونس، پایتخت کشور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سه روز پس از حمله مسلحانه در تونس، بسیاری از مردم در خیابانهای پایتخت این کشور سوالات زیادی دارند. در این رابطه خبرنگار ما به محله ملاسین تونس، یکی

آگهی

سه روز پس از حمله مسلحانه در تونس، بسیاری از مردم در خیابانهای پایتخت این کشور سوالات زیادی دارند.

در این رابطه خبرنگار ما به محله ملاسین تونس، یکی از فقیرترین محله های پایتخت رفته است تا درباره حمله اخیر در سوسه گفتگو کند.

امام یکی از مساجد در این محله می گوید: “امروز در تونس ما حق تحصیلات مذهبی را اندک اندک از دست می دهیم، خصوصا پس از اینکه دولت بورگیبا مدرسه مهم مذهبی زیتونا را نابود کرد. این مدرسه ای بود که بسیاری از شیخهای بزرگ تونس در آن تدریس می کردند.”

اما ساکنان این محله فقیرنشین دلیل افراط گرایی جوانان را فقر می دانند.

محمد علی یکی از آنهاست و می گوید: “دلیل اصلی فقر است، دلیل دوم اینکه اکثر تروریستها مجرمان دیروز بوده اند و در زندانها به افراط روی می آورند. ما براحتی بسیاری را به زندان می اندازیم و آنها را شکنجه می دهیم، به این ترتیب آنهایی که بیرون می آیند افراط گرا می شوند. آنها از زندان بیرون می ایند و تحت تاثیر گروههای افراط گرای اسلامی وارد این گروهها می شوند و شستشوی مغزی می شود و بنام خدا بنوعی انتقامشان را از دولتها می گیرند.”

تعداد تونسیهای ملحق شده به گروه داعش در ماههای اخیر سه هزار نفر اعلام شده است. بیشترین اعضای خارجی داعش را تونسیها تشکیل می دهند. محمد شیخ ابراهیم خبرنگار ما از تونس می گوید: “ دلایل فراوان و پیچیده ای برای الحاق جوانان به گروههای تروریستی و حملاتی از این دست وجود دارد و به نظر نمی رسد تمهیدات امنیتی بهترین راه حل باشد و آموزش و پرورش کودکان راه بهتر و مفیدتری است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گوسفندان «لادوم» سنگال؛ نژادی به قیمت تا ۷۰ هزار دلار در آستانه عید قربان

انتقال دو هزار متهم به بزرگترین زندان آمریکای لاتین؛ سرکوب «باندهای جنایتکار» السالوادور ادامه دارد

خاکسپاری یک فلسطینی ۱۵ ساله در کرانه باختری