Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دستگیری چندین نفر در ارتباط با عامل تیراندازی در تونس

دستگیری چندین نفر در ارتباط با عامل تیراندازی در تونس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات تونس از دستگیری چند نفر در ارتباط با عامل کشتار ساحل شهر “سوسه” خبر می دهند. بنا بر اعلام وزارت کشور تونس، علاوه بر دستگیری این افراد، تحقیقات

آگهی

مقامات تونس از دستگیری چند نفر در ارتباط با عامل کشتار ساحل شهر “سوسه” خبر می دهند. بنا بر اعلام وزارت کشور تونس، علاوه بر دستگیری این افراد، تحقیقات نیز دربارۀ احتمال آموزش نظامی فرد قاتل در اردوگاههای گروههای اسلامگرا در لیبی ادامه دارد.

همزمان با اعلام این خبر، انتقال مجروحان این تیراندازی به کشورهای خود آغاز شده است. بیشترین قربانیان و مجروحان این حادثه از میان گردشگران بریتانیایی هستند و قربانیانی نیز از کشورهای فرانسه، بلژیک و آلمان در میان این گردشگران دیده می شوند.

در همین رابطه و در حالیکه سه روز از این حادثه می گذرد، وزاری کشور بریتانیا، آلمان، بلژیک و فرانسه به تونس سفر کرده و از نزدیک کار انتقال اتباع این کشورها را نظارت می کنند. وزرای این کشورها همچنین از محل حادثۀ تیراندازی در ساحل سوسه بازدید بعمل آورده اند.

مادر یکی از این گردشگران که در فرودگاه گلاسکو به استقبال دخترش آمده است، می گوید: «برای آنهایی که کسی را از دست داده اند واقعا ناراحتم اما از اینکه دخترم سالم برگشته است، احساس خوشحالی می کنم.»

همزمان با بازگشت گردشگران خارجی به کشورهایشان، خانواده های قربانیان نیز در مراسم مختلف که به یاد کشته شدگان در شهرهای مختلف بریتانیا برگزار شده است، شرکت کردند.

در حادثۀ تیراندازی در ساحل شهر سوسه، ۳۹ نفر جان خود را از دست دادند. دست کم ۴۰ نفر نیز مجروح شده اند. فرد ضارب نیز که یک جوان دانشجوی تونسی به نام سیف الدین رزقی است، بر اثر شلیک گلولۀ پلیس از پای درآمد.

مقامات تونس می گویند این حادثۀ یک اقدام تروریستی است و در جستجوی ارتباط این فرد با گروههای اسلامگرا از جمله داعش هستند.

بیش از ۳۰۰۰ نفر از اتباع تونس، طی ماههای اخیر برای پیوستن به گروه دولت اسلامی داعش به سوریه و عراق سفر کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کامرون: احتمال حمله تروریستی در بریتانیا بالاست، پیروزی از آن ماست

ابراز همبستگی وزیران سه کشور اروپایی پس از کشتار در تونس

پیامدهای گریز گردشگران از تونس