دومین زندانی فراری در آمریکا دستگیر شد

دومین زندانی فراری در آمریکا دستگیر شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس آمریکا می گوید دیوید سوئت، یکی از دو زندانی فراری زندان کلینتون بر اثر شلیک گلوله مجروح و به بیمارستانی در منطقۀ مالون در نزدیکی شهر نیویورک

آگهی

پلیس آمریکا می گوید دیوید سوئت، یکی از دو زندانی فراری زندان کلینتون بر اثر شلیک گلوله مجروح و به بیمارستانی در منطقۀ مالون در نزدیکی شهر نیویورک منتقل شده است. وی که قصد داشته از مرز کانادا عبور کند توسط پلیس هدف گلوله قرار گرفته و مجروح شده است.

دیوید سوئت به همراه ریچارد مت، روز ششم ژوئن با بریدن لوله های قطور سیستم فاضلاب، از زندان تادیبی کلینتون در منطقۀ دانمورا در نزدیکی نیویورک گریختند. ریچارد مت روز جمعه و در جریان تعقیب و گریز با پلیس کشته شد.

ریچارد مت به اتهام ربودن و قتل یک مرد در سال ۱۹۹۷ به بیست و پنج سال زندان محکوم شده بود. دیوید سوئت نیز که ۳۵ سال دارد، در سال ۲۰۰۳ و در پی قتل معاون کلانتر ناحیه ای به نام بلوم به حبس ابد محکوم شد.

در پی فرار این دو از این زندان فوق امنیتی، مقامات نیویورک یک جایزۀ ۱۰۰ هزار دلاری برای اطلاعاتی در مورد محل اختفای آنها تعیین کرده بود.

عملیات جستجو برای یافتن این دو زندانی خطرناک، با مشارکت بیش از ۲۰۰ پلیس از ساعات آغازین اطلاع از فرار آنها آغاز شد.

یکی از کارمندان زن زندان تادیبی کلینتون دانمورا نیز به اتهام همکاری با ریچارد مت و دیوید سوئت و دادن ابزارهای لازم برای بریدن لوله های فاضلاب دستگیر شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آدامس جویده شده معمای قتل یک زن جوان را پس از چهار دهه در آمریکا حل کرد

تصاویری از انتقال هواپیمای مافوق صوت کنکورد از مسیر رودخانه در نیویورک

ماجرای مرموز کشف پای قطع شده یک انسان در متروی نیویورک