حمله مرگبار در تونس؛ گردشگران خارجی این کشور را ترک می کنند

حمله مرگبار در تونس؛ گردشگران خارجی این کشور را ترک می کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تونس در شوک حمله مرگبار به هتلی در شهر ساحلی سوسه است. حمله ای که روز جمعه روی داد و به کشته شدن دست کم ۳۸ تن انجامید. اغلب قربانیان را شهروندان

آگهی

تونس در شوک حمله مرگبار به هتلی در شهر ساحلی سوسه است. حمله ای که روز جمعه روی داد و به کشته شدن دست کم ۳۸ تن انجامید. اغلب قربانیان را شهروندان کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا، بلژیک، آلمان و فرانسه تشکیل می دهند.

به گفته وزارت کشور تونس عامل حمله یک دانشجوی جوان تونسی است که در درگیری با پلیس جان باخت. گروه داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

در پی این حمله، حبیب صید، نخست وزیر تونس از اتخاذ تدابیر شدید امنیتی در سراسر کشور خبر داد و گفت: «تقریبا هشتاد مسجد با گرایشات افراطی بطور قانونی بسته می شوند. در تونس داشتن مساجدی که خارج از چارچوب قانون عمل می کنند قابل قبول نیست.»

یک روز پس از مرگبارترین حمله طی سال های اخیر این کشور، گردشگران خارجی که شیرینی سفر به کامشان تلخ شده تونس را ترک می کنند.

یکی از این گردشگران گفت: «فکر می کنم درست نیست بمانم و کنار استخر بنشینم با توجه به اینکه در فاصله دو دقیقه ای اینجا چند نفر کشته شدند. وقتی می بینیم چنین حادثه وحشتناکی رخ داده جایی برای لذت بردن باقی نمی ماند.»

دست کم ۲۵۰۰ گردشگر بریتانیایی آماده برای ترک تونس به مقصد کشورشان هستند.

این حمله تنها سه ماه پس از حمله تروریستی به موزه ملی باردوی تونس که ۲۲ کشته بر جا گذاشت روی داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو حمله انتحاری در پایتخت تونس؛ داعش مسئولیت را بر عهده گرفت

سوئیس فعالیت حماس و عناصر مرتبط با آن را در خاک خود ممنوع می‌کند

رکودشکنی دبی در جذب گردشگر خارجی؛ بیشترین مسافران از کدام کشور هستند؟