واکنش آلمانی ها به تصمیم یونان برای همه پرسی درباره دریافت کمک مالی از اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
واکنش آلمانی ها به تصمیم یونان برای همه پرسی درباره دریافت کمک مالی از اروپا

تصمیم نخست وزیر یونان برای به همه پرسی گذاشتن پیشنهاد وام دهندگان بین المللی واکنش هایی را در میان مردم آلمان در پی داشت.

وام دهندگان به یونان پیشنهاد دادند که با تمدید پنج ماهه زمان بازپرداخت بدهی ها، بسته کمک های مالی، ۱۵.۵ میلیارد یورو در اختیار این کشور بگذارند، پیشنهادی که آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان آن را “بسیار سخاوتمندانه” خوانده است.

بر اساس این پیشنهاد در ازای پذیرش این پیشنهاد، ۱.۸ میلیارد یورو فورا برای بازپرداخت قسط بدهی ها در اختیار یونان قرار می گیرد.

شرط ارایه این کمک مالی، پذیرش و انجام اصلاحات بیشتر در یونان است.

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان اما این پیشنهاد را “تحقیر آمیز” خوانده و در یک سخنرانی تلویزیونی گفت همه پرسی پنجم ژوئیه برگزار خواهد شد.

یکی از شهروندان برلین می گوید: «به نظرم آنها بسیار باهوش هستند و با فریب دادن تمامی دنیا، می دانند که دقیقا چکار می کنند. به نظرم این قابل توجه تر از هر چیز دیگری است. این وحشتناک نیست بلکه انها به درستی عمل می کنند.»

دیگری می گوید: «این برای اروپا بسیار بد است که مردم یونان با رفراندوم برای اروپا تصمیم بگیرند. به نظرم نباید اتفاق می افتاد، ما به نقطه آخر رسیده ایم و اکنون نیاز داریم تا خطی زیر آن بکشیم.»

شهروندی دیگر نیز می گوید: «به نظرم خوب است زیرا مردم رای می دهند برای حزب و نخست وزیری که در آخرین انتخابات برگزیده اند، او وعده داده است تا اجازه ندهد تا شرایط از آنچه هست برای مردم سخت تر شود و اجازه می دهد تا مردم برای خودشان تصمیم بگیرند.»

پارلمان یونان قرار است امروز درباره برگزاری این رفراندوم رای گیری کند.