با تعیین زمان انتخابات در ونزوئلا رهبر مخالفان به اعتصاب غذا پایان داد

با تعیین زمان انتخابات در ونزوئلا رهبر مخالفان به اعتصاب غذا پایان داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

لئوپولدو لوپز، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا با اعلام زمان برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور، به اعتصاب غذای خود در زندان بعد از ۳۰ روز پایان داد. ششم

لئوپولدو لوپز، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا با اعلام زمان برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور، به اعتصاب غذای خود در زندان بعد از ۳۰ روز پایان داد.

Masoud Imani Kalesar

ششم ماه دسامبر (۱۵ آذر) که روزی نمادین در تاریخ ونزوئلا است از سوی دولت به عنوان تاریخ برگزاری انتخابات اعلام شد. هوگو چاوز، رئیس جمهوری پیشین ونزوئلا نخستین بار در این روز یعنی ششم دسامبر سال ۱۹۹۸ به سمت رئیس جمهوری انتخاب شده بود.

همزمان همسر لئوپولدو لوپز، رهبر مخالفان ونزوئلا گفت با تعیین روز انتخابات آقای لوپز به اعتصاب غذای ۳۰ روزه خود در زندان پایان داده است. لیلیان تینتوری افزود: «اعتصاب غذای ما پایان، اما مبارزه ما ادامه می یابد.»

تحلیل ها حاکی است حزب سوسیالیست، حزب حاکمِ رئیس جمهور نیکلاس مادورو، در سایه بحران اقتصادی، در انتخابات پیش رو اکثریت را در پارلمان از دست داده و شکست سختی را متحمل خواهد شد.

تظاهرات ضددولتی سال گذشته در ونزوئلا بیش از ۴۰ کشته داشت. لئوپولدو لوپز، رهبر مخالفان دولت در همین ارتباط متهم و زندانی شد.

احتمال می رود با نزدیکتر شدن زمان انتخابات پارلمانی تنش بین حزب حاکم و دولت و مخالفان در کاراکاس شدت یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازخوانی تجربه ونزوئلا؛ چرا اعتراض‌های مردمی با وجود «رهبر» به انقلاب منتهی نشد؟

بحران قره‌باغ؛ پایتخت ارمنستان صحنه اعتراضات خیابانی مخالفان دولت شد

بازداشت ده‌ها نفر دیگر در چندین شهر ایران؛ معترضان و حکومت مدعی وقوع تیراندازی شدند