قطر و یک شرکت آمریکایی مشتریان تازه مسابقات فرمول یک

قطر و یک شرکت آمریکایی مشتریان تازه مسابقات فرمول یک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«آر اس ای ونچرز» شرکت مالک تیم فوتبال آمریکایی «میامی دولفینز» و کشور قطر سعی دارند در یک مشارکت مالی بخشی از حقوق تجاری مسابقات اتوموبیلرانی فرمول

آگهی

«آر اس ای ونچرز» شرکت مالک تیم فوتبال آمریکایی «میامی دولفینز» و کشور قطر سعی دارند در یک مشارکت مالی بخشی از حقوق تجاری مسابقات اتوموبیلرانی فرمول یک را که در اختیار «سی وی سی گروپ» است، خریداری کنند.

استفان روس سرمایه دار پرنفوذ آمریکایی و شرکتش آر اس ای ونچرز که در زمنیه ورزش نیز بسیار فعال است به همراه شرکت سرمایه گذاری های ورزشی قطر تلاش دارند در سایه این مشارکت تجاری ـ ورزشی در راس مهمترین مسابقات اتوموبیلرانی جهان قرار گیرند. آنها در ابتدا 35.5 در صد از امتیاز تجاری مسابقات را خواهند خرید و سپس برای خرید کلیه سهام آن اقدام خواهند کرد.

قطر در سالهای اخیر سرمایه گذاری گسترده ای در زمینه ورزش کرده و به گزارش فاینانشیال تایمز مسابقات فرمول یک یکی از اولویت های این کشور به حساب می آید.

برنی اکلستون رئیس تشکیلات حقوقی مسابقات فرمول یک که خود نیز یکی از سهام داران سی وی سی گروپ به حساب می آید قرار است پنج درصدِ سهم خود از امتیاز تجاری مسابقات را به خریداران آمریکایی و قطری واگذار کند.

مدیران دست اندر کار در تشکیلات فرمول یک اخیرا اعلام کرده اند که این ورزش در آستانه بحران قرار دارد. به گفته آنها تعداد اندک رانندگانی که همیشه در کورس قهرمانی هستند باعث شده تا از جذابیت مسابقات کاسته شود. همین امر سبب شده تا تعداد تماشاچیان بر روی سکوها و نیز افرادی که از تلویزیون این مسابقات را تماشا می کنند روز به روز کاهش یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام جهانی قطر ۲۰۲۲؛ وزیر ورزش بریتانیا با بازوبند رنگین‌کمانی به تماشای بازی انگلیس و ولز می‌رود

روز ششم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ میزبان حذف، امیدهای ایران زنده شد؛ زور آمریکا و انگلیس به یکدیگر نرسید

شگرد بازیکنان آلمان برای حمایت از «جامعه رنگین کمانی» و اعتراض همزمان به فیفا و قطر