فوتبال بهانه ای برای فراموشی جنگ در طرابلس

فوتبال بهانه ای برای فراموشی جنگ در طرابلس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«بر روی زمین برای صلح» شعاری است که از سوی یک سازمان غیر دولتی لیبیایی برای تورنومنت دوستانه فوتبال طرابلس در ماه رمضان انتخاب شده است. هدف از برپایی

آگهی

«بر روی زمین برای صلح» شعاری است که از سوی یک سازمان غیر دولتی لیبیایی برای تورنومنت دوستانه فوتبال طرابلس در ماه رمضان انتخاب شده است. هدف از برپایی این مسابقات تشویق مردم این کشور به تلاش برای پایان دادن به جنگ و تاکید بر این نکته است که صلح و همزیستی دست یافتنی است حتی در کشوری که دستخوش خشونت های شدید داخلی است.

علی عارف بن ساسی یک فروشنده پنجاه و دو ساله که از تماشاگران این مسابقات است، می گوید: «امیدواریم دوباره شاهد چنین فضاهایی باشیم. دو سه سالی است که دیگر از اینگونه اجتماعات خبری نیست و دلمان برای صلح و ورزش تنگ شده است. اکنون به همراه دیگر برادران در اینجا جمع شده ایم تا مسابقه را تماشا کنیم.»

در این تورنومنت بازیکنان قدیمی و فوتبالیست های جوان از مناطق مختلف کشور گرد هم آمده اند تا در قالب تیم های هشت نفره در طول ماه رمضان با یکدیگر مسابقه دهند.

شبه نظامیان درگیر در جنگ داخلی لیبی از هفده ژوئن همزمان با شروع ماه رمضان موقتا درگیریهای شدید چند ماه اخیر را که صدها کشته در این کشور برجای گذاشته است، به حال تعلیق درآوردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لیگ قهرمانان اروپا؛ شگفتی بزرگ گالاتاسرای در اولترافورد؛ ناپولی در خانه مغلوب رئال شد

ورود به یک بازی پرحاشیه؛ امیر عبداللهیان: با عربستان توافق کردیم بازی سپاهان-الاتحاد تکرار شود

حواشی حضور نیمار و دوستان در تهران؛ ستارگان الهلال به راحتی نساجی قائمشهر را مغلوب کردند