Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعتراض ها برای پایین کشیدن نماد برده داری در آمریکا

اعتراض ها برای پایین کشیدن نماد برده داری در آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران نفر از مردم در اعتراض به واقعۀ قتل ۹ نفر در کلیسای سیاهپوستان در شهر چارلستون، با تجمع در مقابل فرمانداری کارولینای جنوبی، خواهان پایین کشیدن

آگهی

هزاران نفر از مردم در اعتراض به واقعۀ قتل ۹ نفر در کلیسای سیاهپوستان در شهر چارلستون، با تجمع در مقابل فرمانداری کارولینای جنوبی، خواهان پایین کشیدن پرچم “کنفدراسیون” از تمامی ساختمان های کلمبیا، مرکز این ایالت شدند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نیز پیش از این خواستار پایین کشیدن این پرچم شده و گفته بود جای پرچم کنفدراسیون در موزه است.

میت رامنی، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ نیز به جمع هواداران پایین کشیدن این پرچم پیوسته و در صفحه توییتر خود نوشته است: «پرچم کنفدراسیون را از ساختمان های کلمبیا پایین بیاورید. برای بسیاری این پرچم نماد نژادپرستی است و اکنون به احترام قربانیان حادثه چارلستون باید این پرچم پایین کشیده شود.»

تصاویر منتشر شده از دیلن راف، عامل حمله به این کلیسا، وی را با این پرچم که نماد دوران برده داری در آمریکا به شمار می آید، نشان می دهد.

نیکی هالی، فرماندار کارولینای جنوبی نیز که از طرفداران پایین کشیدن این پرچم است، می گوید: «زمان آن فرا رسیده که بگوییم این پرچم، که بخشی از گذشته جداناپذیر ما را ساخته است، دیگر نمی تواند معرف آیندۀ کشور بزرگ ما باشد. قاتلی که الان در چارلستون زندانی است از اینکه امیدوار بود این اقدامش به یک جنگ نژادی منجر شود، سخن گفته است. ما این فرصت را داریم که نشان بدهیم نه تنها او اشتباه می کرده است بلکه دقیقا برعکس آنچه که او می خواسته، اتفاق می افتد.»

فرماندار این ایالت همچنین خواستار صدور حکم اعدام برای این قاتل شده است.

طبق نظرسنجی که توسط موسسۀ هیل و پس از کشتار کلیسای چارلستون صورت گرفته، از هر پنج آمریکایی، چهار نفر موافق پایین کشیدن این پرچم هستند.

در همین رابطه، بیش از ۳۸۰ هزار نفر با امضای یک بیانیه در اینترنت، خواهان پایین کشیدن این پرچم از کلمبیا به عنوان نماد نژادپرستی شده اند. این پرچم در زمان جنگ میان شمال و جنوب امریکا، و به هنگام لغو برده داری از سوی آبراهام لینکلن، رئیس جمهوری فقید آمریکا، مظهر حمایت از برده داری در ایالت های جنوبی این کشور بود.

دیلن راف، روز چهارشنبه در چارلستون، با تیراندازی در کلیسایی که به سیاهپوستان تعلق دارد، ۹ نفر را به قتل رساند. روز یکشنبه و چهار روز پس از این حادثه این کلیسا دوباره درهای خود را به روی مردم این شهر گشود.

مراسم خاکسپاری قربانیان این تیراندازی که با انگیزه های نژادپرستانه صورت گرفته است، روز جمعه و با حضور باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با پرچم «کنفدراسیون» چه باید کرد؟

سوءقصد نافرجام به جان ترامپ و تردیدها در خصوص اقدامات پلیس مخفی آمریکا؛ چه کسی مقصر است؟

آیا سوء قصد به جان ترامپ پیروزی او در انتخابات پیش‌روی آمریکا را تضمین کرد؟