اعتراض به حضور نظامیان آمریکایی همزمان با بزرگداشت نبرد اوکیناوا

اعتراض به حضور نظامیان آمریکایی همزمان با بزرگداشت نبرد اوکیناوا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم بزرگداشت هفتادمین سالگرد نبرد اوکیناوای ژاپن با حضور کارولین کندی، سفیر ایالات متحده آمریکا و فرماندار اوکیناوا برگزار شد. نبرد اوکیناوا نبرد

مراسم بزرگداشت هفتادمین سالگرد نبرد اوکیناوای ژاپن با حضور کارولین کندی، سفیر ایالات متحده آمریکا و فرماندار اوکیناوا برگزار شد.

آگهی

نبرد اوکیناوا نبرد خونینی در پایان جنگ جهانی دوم بود که به کشته شدن یک نفر از هر چهار نفر ساکن جزیره اوکیناوا منجر شد.

در این مراسم پس از یک دقیقه سکوت به یاد کشته شدگان جنگ، نماینده خانواده قربانیان طی سخنانی گفت: «هفتاد سال از زمانی که جنگ تمام شد می گذرد با این وجود ما هنوز هم واقعا احساس نمی کنیم که جنگ پایان یافته است. آثار باقی مانده از جنگ هنوز هم گاه و بیگاه در زیرزمینها و یا ساختمانهای عمومی یافت می شود. ما همچنان بمبهای منفجر نشده آمریکا را پیدا می کنیم و همچنان زخمهای اوکیناوا در این جنگ را می بینیم.»

در این مراسم هنگامی که شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن قصد سخنرانی داشت صدای معترضانی شنیده شد که می گفتند «به خانه برگرد. اینجا چه می کنی؟»

موافقت آقای آبه با انتقال یک پایگاه نظامی دریایی آمریکا به جزیره اوکیناوا خشم و اعتراض بیش از هشتاد درصد از ساکنان این جزیره را برانگیخته است. آنها مخالف حضور نظامیان آمریکایی هستند، موضوعی که نشان می دهد پس از گذشت هفتاد سال، احساسات ضدآمریکایی همچنان در این کشور قوی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت ژاپن به رغم نتیجه همه‌پرسی طرح جابجایی پایگاه آمریکایی را اجرا می‌کند

برگزاری مسابقه کشتی کج در قطار سریع‌السیر ژاپنی برای اولین بار در جهان

ژاپن برای مردان قربانی خشونت جنسی خط تلفن مخصوص راه‌اندازی می‌کند