Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نشست بی حاصل یوروگروپ و کنایه لاگارد به هیات یونانی

نشست بی حاصل یوروگروپ و کنایه لاگارد به هیات یونانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نشست روز پنجشنبه یوروگروپ، متشکل از وزرای دارایی کشورهای عضو حوزۀ پولی یورو در لوگزامبورگ پیرامون بحران اقتصادی یونان توافقی در پی نداشت. کریستین

آگهی

نشست روز پنجشنبه یوروگروپ، متشکل از وزرای دارایی کشورهای عضو حوزۀ پولی یورو در لوگزامبورگ پیرامون بحران اقتصادی یونان توافقی در پی نداشت.

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول پس از پایان این نشست گفت:«نهادها پیشنهادهای بسیار معقولی را فراهم آورده اند که شرایط را برای یونان بیش از آنچه در گذشته بود آسان می کند. ما منتظریم. امیدواریم در چند روز پیش رو مقامات یونانی با اقداماتی ملموس و قابل اجراء پا پیش بگذارند.»

خانم لاگارد همچنین به کنایه و با انتقاد از هیات یونانی حاضر در نشست گفت:«نقطه کلیدی و ضروری دیگر برقراری گفتگو با بزرگسالان حاضر در نشست است.»

ظاهراً فرصت دهی بیشتر به یونان و تسهیل اندک شرایط، تنها حاصل این نشست بوده است، حاصلی که یونان را راضی نمی کند و در پایان نشست در اظهارات یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان مشهود بود.

وی با انتقاد از بی اعتنایی همتایان اروپایی اش به اصلاحات پیشنهادی دولت چپگرای خود گفت:«مشکل یوروگروپ بی اعتمادی است، برای غلبه بر این مشکل در نشست امروز پیشنهادات رادیکالی را بر روی میز مذاکره نهادیم که ترمزی خودکار برای جلوگیری از ورشکستگی ناگهانی بود، پیشنهاداتی که حتی نیازی به تایید پارلمان یونان هم نداشت. این مکانیسم بازدارنده و هشداردهنده می توانست مانع سقوط یونان به ورطه ورشکستگی اولیه شود.»

وام دهندگان خواهان اصلاحات اساسی در ساختار اقتصاد یونان، ادامه سیاست ریاضت اقتصادی و بازپرداخت بدهی ها هستند.

در مقابل، دولت یونان خواهان تعدیل شرایط سخت و تغییر در اصلاحات درخواستی وام دهندگان است.

یرون دیسلبلوم، رئیس یوروگروپ هم پس از این نشست گفت: «فرصت تنگ است و یونان باید آخرین فرصت را مغتنم شمارد.»

وزرای دارایی حوزه پولی یورو و سران اتحادیه اروپا در روزهای پیش رو نیز پیرامون بحران اقتصادی یونان به بحث و تبادل نظر خواهند نشست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«دستیابی به یک توافق در نشست یوروگروپ دور از ذهن است»

یونان و گاه شمار بحران اقتصادی آن

واژگونی مرگبار قایق مهاجران؛ فرانتکس می‌گوید یونان پیشنهادهای کمک را نادیده گرفته است