Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مانور ناتو در لهستان با پیامی برای روسیه

مانور ناتو در لهستان با پیامی برای روسیه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز چهارشنبه ۲۱۰۰ سرباز از ۹ کشور عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو، نخستین تمرینات نظامی خود را در شوویتتشو در غرب لهستان برگزار کردند. دبیر

آگهی

روز چهارشنبه ۲۱۰۰ سرباز از ۹ کشور عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو، نخستین تمرینات نظامی خود را در شوویتتشو در غرب لهستان برگزار کردند. دبیر کل ناتو، فرمانده نیروهای ناتو در اروپا و وزرای دفاع لهستان، هلند، نروژ و آلمان در این مانور نظامی حضور داشتند.

توماس سیمونیاک، وزیر دفاع لهستان در محل برگزاری این مانور نظامی می گوید: «روسیه نباید برای سخنانش مورد قضاوت قرار گیرد اما برای عملکردش باید قضاوت شود. عملکرد روسیه از یکسال و نیم پیش تا بدینجا، ما را به آینده خوشبین نمی کند. مشکلات شبه جزیره کریمه و فعالیتهای روسیه در شرق اوکراین، سبب ناخشنودی کشورهای شرق اروپا شده است.»

روز سه شنبه ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه خبر داد که این کشور امسال بیش از ۴۰ موشک بالستیک قاره پیما را به زرادخانه هسته ای خود می افزاید. این امر هشداری برای غرب محسوب می شود.

سخنان پوتین یک روز پس از آن اظهار شد که مقامهای روسی خبر دادند ایالات متحده آمریکا یک انبار سلاحهای سنگین برای ناتو را در نزدیکی مرز روسیه ایجاد خواهد کرد. مقامات روسی این اقدام را که تهاجمی ترین عملکرد ایالات متحده در قبال روسیه پس از جنگ سرد محسوب می شود، محکوم کردند.

در این بین، جنگنده های روسی نیز تمرینهایی نظامی را در روستوف و کراسنودار در نزدیکی مرز اوکراین انجام داده اند. وزیر دفاع روسیه، این تمرینها را بعنوان مقدمه ای برای تمرینهای بزرگتر در ماه سپتامبر عنوان کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرباز لهستانی که با ضربات چاقوی یک پناهجو در مرز بلاروس مجروح شده بود جان باخت

کنیسه‌ یهودیان در پایتخت لهستان با کوکتل مولوتف هدف حمله قرار گرفت

پلیس لهستان برای مقابله با کشاورزان معترض در ورشو گاز اشک آور پرتاب کرد