آمریکا؛ دیلن راف عامل تیراندازی در کلیسای چارلستون دستگیر شد

آمریکا؛ دیلن راف عامل تیراندازی در کلیسای چارلستون دستگیر شد
نگارش از Euronews

دیلن راف، عامل تیراندازی در کلیسای امانوئل چارلستون آمریکا دستگیر شد. این جوان سفیدپوست 21 ساله حدود ساعت 9 شب به وقت محلی (صبح روز پنج شنبه به وقت

دیلن راف، عامل تیراندازی در کلیسای امانوئل چارلستون آمریکا دستگیر شد. این جوان سفیدپوست 21 ساله حدود ساعت 9 شب به وقت محلی (صبح روز پنج شنبه به وقت اروپای مرکزی)، وارد کلیسای متعلق به سیاهپوستان شد و 9 نفر را به ضرب گلوله کشت.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز پنج شنبه در سخنانی در این باره گفت: «من اظهاراتی شبیه این را بارها تکرار کرده ام. ما تمام حقایق را هنوز نمی دانیم اما می دانیم که بار دیگر مردمی بیگناه کشته شدند زیرا فردی که قصد داشته به دیگران صدمه بزند بدون هیچ مانعی دست به اسلحه برده و به دیگران تیراندازی کرده است. اکنون زمان سوگواری است اما بگذارید صریح باشیم، باید این واقعیت را در نظر بگیریم که این نوع خشونت در دیگر کشورهای پیشرفته اتفاق نمی افتد.»

همچنین روز پنج شنبه مراسم بزرگداشت یاد قربانیان این حادثه در کلیسای امانوئل، محل رخ دادن این تیراندازی برگزار شد.

شهر چارلستون که در کارولینای جنوبی ایالات متحده آمریکا قرار دارد، سابقه ای طولانی در مبارزات مدنی برای احقاق حقوق سیاهپوستان در آمریکا دارد.

کلیسای تاریخی امانوئل متعلق به فرقه مسیحیان متدیست یکی از قدیمی ترین کلیساهای متعلق به سیاهپوستان آمریکاست. این کلیسا در اوایل قرن نوزدهم ساخته شد و مارتین لوتر کینگ، رهبر مبارزات حقوق مدنی در آوریل سال ۱۹۶۲ در این کلیسا سخنرانی کرده بود.

مطالب مرتبط