مرگ یک مبتلا به ویروس مرس در آلمان

مرگ یک مبتلا به ویروس مرس در آلمان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شمار مبتلایان به سندروم تنفسی خاورمیانه یا مرس در کرۀ جنوبی همچنان رو به افزایش است. روز سه شنبه، وزیر بهداشت این کشور اعلام کرد هشت مورد جدید از

آگهی

شمار مبتلایان به سندروم تنفسی خاورمیانه یا مرس در کرۀ جنوبی همچنان رو به افزایش است. روز سه شنبه، وزیر بهداشت این کشور اعلام کرد هشت مورد جدید از ابتلا به این بیماری ویروسی ثبت شده و به این ترتیب، شمار مبتلایان از مرز ۱۶۲ نفر گذشت. مقامات این کشور همچنین از مرگ جمعا ۱۹ نفر بر اثر این بیماری خبر می دهند.

پای این ویروس به آلمان هم رسیده است. مقامات آلمان روز سه شنبه از مرگ یک شهروند ۶۵ سالۀ این کشور بر اثر ابتلا به این ویروس خبر می دهند. این فرد که در ماه فوریه از اقامت کوتاه خود در امارات عربی متحده به آلمان بازگشته بود، در روز ششم ژوئن در بیمارستانی در شهر بیس ساکس درگذشته است.

به گفتۀ وزیر بهدات مقامات این منطقه، این شهروند آلمانی احتمالا در تماس با شتر یا دیگر حیوانات آلوده به این ویروس در بازار حیوانات در این کشور قرار گرفته است.

شبه جزیرۀ عربستان و کشورهای عرب منطقۀ خلیج فارس بیشترین مبتلایان به این ویروس را در خود جای داده اند. از سال ۲۰۱۲ تاکنون و تنها در عربستان، ۹۵۰ بیمار مبتلا به مرس ثبت شده که تاکنون ۴۱۲ نفر از این تعداد جان باخته اند.

هنوز هیچ واکسن یا دارویی برای این بیماری که موجب عفونت شدید ریه ها می شود، کشف نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قورت دادن چند تا آدامس در روز خطرناک است؟

مصرف کدام مواد غذایی به سلامت قلب و عروق کمک می‌کند؟

استخدام داوطلب برای آزمایش تراشه‌های مغزی ایلان ماسک؛ نئورالینک شرایط متقاضیان را اعلام کرد